Ako informuje na svojich oficiálnych stránkach Skupinaprima, v priebehu minulého týždňa získala FTV Prima od českej Rady pre vysielanie a retransmisiu licenciu na vysielanie televíznych kanálov Prima COOL SK a Prima LOVE SK, ktoré sú určené pre slovenský trh. Skupina Prima pôsobí na Slovensku od roku 2017 s televíznym kanálom Prima PLUS a od roku 2020 tu šíri aj spravodajský kanál CNN Prima NEWS.

Táto správa je potešujúca pre Slovákov, ktorí si obľúbili televízne kanály Prima COOL a Prima LOVE, no v súčasnosti im v ich sledovaní bránia niektorí operátori, ktorí ich po nátlaku zo strany slovenských komerčných TV staníc JOJ a Markíza vyradili z ponuky. FTV Prima si túto skutočnosť veľmi dobre uvedomuje a preto na náš trh prinesie tieto TV stanice v „okresanej“ verzii, s ktorými by už nemal mať nikto žiaden problém.

Naším hlavným cieľom pri vstupe na slovenský televízny trh bolo priniesť slovenským divákom to najlepšie z vlastnej produkcie skupiny Prima. Tento cieľ sa nezmenil. Čo sa v uplynulom období výrazne zmenilo, je nárast produkcie pôvodných formátov rôznych žánrov, ktoré prinášame divákom. Vnímame záujem slovenských divákov o tento obsah a nové tematické kanály mu poskytnú vhodný priestor. Obsah nových kanálov pre slovenský trh bude nadväzovať na úspech našich prvých tematických kanálov. Prima COOL tento rok oslavuje pätnáste výročie, takže je na čom stavať,“ hovorí Marek Singer, generálny riaditeľ skupiny Prima.

Prvým z dvojice televíznych kanálov, ktoré čoskoro pribudnú do ponuky satelitných, káblových a IPTV operátorov na Slovensku, bude v prvej polovici roka kanál Prima COOL SK. Podrobnosti o programovej skladbe, ktorú okrem vlastnej produkcie doplnia aj vybrané akvizičné tituly, predstaví skupina Prima verejnosti už čoskoro.

Spolu so spustením nového tematického kanálu Prima COOL SK sa zmení aj názov televízneho kanálu Prima PLUS na Prima SK.

Sme radi, že môžeme všetkým generáciám divákov na Slovensku ponúknuť rodinný televízny kanál Prima SK, ktorý pravidelne prináša novinky z premiérovej produkcie skupiny Prima. Len od januára tohto roka mali diváci možnosť sledovať osem nových rodinných, zábavných či kriminálnych seriálov, ktoré dopĺňajú ostatné programy. Sme radi, že môžeme rozšíriť našu ponuku na Slovensku o dva nové kanály a veríme, že si čoskoro nájdu obľubu u divákov,“ dodáva Alex Ruzek, programová riaditeľka skupiny Prima.

Na kanáli Prima PLUS, respektíve čoskoro Prima SK, sa objavia aj ďalšie programové novinky. Začiatok roka plný premiérových seriálov bude od 1. apríla pokračovať sviežim romanticko-komediálnym príbehom zo slnkom zaliateho jadranského pobrežia s názvom Lež na pláži. V nasledujúcich týždňoch pribudnú na kanáli aj úspešné adaptované licencované zábavné formáty Inkognito a Máme radi Česko. Tie moderuje obľúbený moderátor Libor Bouček, ktorý hostí mnohé známe tváre.

Prečítajte si tiež  Niektorí Slováci predávajú iPhone 12. Cena sa vyšplhala na 1799€!

Okrem toho majú diváci na Slovensku od roku 2020 možnosť sledovať spravodajskú platformu CNN Prima NEWS, ktorá je spolu s ďalšími lifestylovými a dokumentárnymi programami dostupná na rovnomennom kanáli v ponukách operátorov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -