Pravidelne vás informujeme o odstávkach služieb, ktoré z času na čas avizujú slovenské finančné inštitúcie. Banky počas nich zvyknú vykonávať údržbu alebo aktualizáciu systémov s cieľom skvalitňovania služieb. Najnovšie sa to týka spoločnosti mBank. Pokiaľ nechcete mať problémy, mali by ste si radšej dopredu vybrať peniaze. Odporúča to priamo banka.

Samotná odstávka prebehne v nedeľu 18. júna 2023 v čase od 2:00 do 9:30. Aj keď sa teda najväčšia časť výpadku odohrá v nočných hodinách, kedy je predpoklad, že budete spať, niekoho to môže veľmi nemilo zaskočiť ráno, keď sa bude pokúšať zaplatiť benzín / naftu na pumpe. Treba si dať teda pozor.

mBank zdôrazňuje, že v daný deň nebudú v čase od 2:00 do 9:00 dostupné platby kartou v obchodoch (cez terminál) a rovnako si nebudete môcť ani vybrať peniaze. Aby ste sa teda vyhli nepríjemnostiam, banka radí vybrať si dostatočné množstvo hotovosti dopredu.

Rovnako zdôrazňuje, že v čase od 2:00 do 9:30 nebudú fungovať ani tieto služby:

  • internet banking
  • mobilná aplikácia
  • platby kartou na internete (ak je vyžadované potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou 3D Secure)
  • SMS
  • mLinka
  • systém žiadostí o produkty

mBank napokon zdôrazňuje, že pokiaľ budete mať po skončení odstávky problémy s prihlásením sa do internet bankingu, je potrebné vyčistiť vyrovnávaciu pamäť vášho prehliadača (cache) stlačením klávesy F5, prípadne pomocou klávesovej skratky CTRL+F5. Rovnako tak pomôže aj vymazanie cookies v prehliadači.

Finančná inštitúcia sa na záver za spôsobené problémy dopredu ospravedlňuje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple propaguje kampaň (RED) novým ciferníkom pre Apple Watch. Stiahnite si ho aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -