V uplynulých mesiacoch sme vás viackrát informovali o tom, že na Slovensku skončilo niekoľko televíznych staníc. Ako však uvádza portál Satelitná TV, teraz sa naopak ponuka kanálov rozšíri. Slováci sa môžu tešiť na ďalšiu stanicu.

Podľa zistení sa všetko v súčasnosti testuje (od 27. marca) v špeciálnom režime z jedného DVB-T vysielača (Klokočina), ktorý prevádzkuje telekomunikačný operátor AVIS. Nová stanica je v súčasnosti dostupná na kanále číslo štyridsať no naladiť si ju môžu len obyvatelia Nitry a okolia.

O čom bude nová televízna stanica?

Aby sme vás ďalej nenapínali, nový kanál ponesie názov TV Doktor a v blízkej budúcnosti by sa jeho terestriálne pokrytie malo rozšíriť aj na zvyšok Slovenska. Novú TV stanicu zaradia do svojich ponúk aj aj vybraní kábloví, IPTV a OTT operátori.

Ako napovedá samotný názov „TV Doktor“, nový kanál sa bude zameriavať predovšetkým na relácie z oblasti medicíny a zdravotníctva.

Súčasťou programu by mali byť rôzne „diagnózy, analýzy prípadov, nové či tradičné medicínske postupy, skúsenosti pacientov a tiež rozhovory s odborníkmi či poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti“ – uvádza SatelitnaTV.

Skúšobné vysielanie prebieha v štandardnom rozlíšení vo formáte MPEG-2. Zatiaľ si však žiaden extra obsah neužijete, nakoľko TV doktor zobrazuje iba krátku animáciu so svojim logom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aké smartfóny kupovali Slováci pod stromček? iPhone bol v TOP 10!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -