Dennodenne sa na internete vyskytujú podvody, na ktoré sa zvyknú nachytať ľudia z celého Slovenska. Dnes vám ukážeme jeden, ktorý súvisí s Netflixom a ak nebudete obozretní, podvodníci môžu dobehnúť aj vás. Našťastie vieme, na čo si dať presne pozor.

O novom druhu podvodu informovala facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR. Ľuďom chodia do e-mailu správy, v ktorých im Netflix oznamuje, že nedokázal autorizovať ich platbu a že počas ďalšieho cyklu predplatného im pozastaví členstvo. 

Človek si na základe takejto informácie, ktorá vyzerá oficiálne a veľmi dôveryhodne povie, že zrejme niekde v banke nastala chyba. Klikne preto na priložený odkaz, vyplní všetky potrebné platobné údaje vrátane čísla karty a následne sa čuduje, prečo mu z účtu zmizli všetky peniaze. Tie už však má podvodník.

Pozor na e-mail, z ktorého vám správa prišla 

Trik spočíva v tom, že tento e-mail samozrejme nepochádza od Netflixu. Všimnete si to však iba podľa odosielateľa, ktorý používa zvláštnu doménu. Ak by za touto správou stál skutočne Netflix, e-mailová adresa by vyzerala asi takto „info@netflix.com“.

Dávajte si preto pozor a podvode informujte aj svojich blízkych. Nikdy totiž neviete, kto sa nechtiac nachytá. Zároveň tiež platí, že aj samotný Netflix vám môže poslať podobný e-mail, nakoľko tieto problémy bežne vznikajú. Vždy si však treba skontrolovať či adresa odosielateľa sedí s oficiálnou doménou služby.

Rovnako tak nezadávajte svoje osobné údaje alebo informácie o karte na iné stránky ako na tie oficiálne. Vyhnete sa problémom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Apple môže v Británii čeliť takmer miliardovému súdnemu procesu. Dôvodom sú batérie v iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -