S podvodmi sa na Slovensku stretávame na dennej báze a žiaľ sú ich obeťami často staršie osoby, ktoré nestihnú včas odhaliť všetky nástrahy online sveta. Smutným príkladom je aj seniorka zo Senca, ktorá sa stala obeťou podvodného konania. Informovala o tom priamo Polícia slovenskej republiky na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Neznámemu podvodníkovi sa totiž podarilo ženu okradnúť o viac ako 46 000 € a celý prípad momentálne rieši kriminálna polícia okresného riaditeľstva PZ v Senci. Poškodená vraj bola kontaktovaná osobou, ktorá jej ponúkla výhodnú investíciu do kryptomien. Keďže ju to zaujalo, s vidinou zárobku sa nechala oklamať.

Do svojho mobilného zariadenia si podľa inštrukcii stiahla aplikáciu Anydesk, ktorá slúži na vzdialený prístup do počítača, alebo mobilného zariadenia. Tým v podstate otvorila dvere cudzím osobám priamo do svojho účtu.

Netrvalo dlho a podvodníkovi sa týmto spôsobom podarilo seniorku okradnúť o vyššie spomínaných 46 000 €, pričom neoprávnene vykonané transakcie smerovali na neznáme bankové účty.

Policajné zložky opäť pripomínajú, že pri investovaní a obchodovaní s kryptomenami je potrebná opatrnosť. Výzva znie jasne: nikdy nezverujte svoje finančné prostriedky cudzím osobám, pokiaľ nemáte dostatočné vedomosti o investovaní a rizikách spojených s kryptomenami.

Našim odporúčaním je tiež to, že pokiaľ sú vo vašom okolí akýkoľvek seniori, informujte ich o tomto type podvodov, aby si dávali pozor. Taktiež im podrobne skúste vysvetliť, ako ich môžu neznáme osoby okradnúť cez mobilné zariadenia (napríklad cez zdieľaný prístup). Práve informovanosť môže byť v tomto prípade tá najlepšia prevencia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci dávajte si pozor na podvodné SMS správy. Pôsobia dôveryhodne a ľahko vás pripravia o peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -