Hoci sa v súčasnosti v bankovom sektore prevažne zdražuje, pre Slovákov dnes máme veľmi dobré správy. Slovenská sporiteľňa totiž oznámila, že už od 1. júna 2024 začne znižovať úrokové sadzby svojich hypoték. Konkrétne sa to bude týkať trojročnej a päťročnej fixácie. Naopak, pri jednoročnej fixácii úroková sadzba narastie. Zvyšok sa meniť nebude.

V praxi to teda znamená, že pri fixácii na jeden rok narastie úroková sadzba zo súčasných 4,79 % na 4,99 % ročne. Ak si, ale budete chcieť zobrať hypotéku s trojročným fixom, oplatí sa vám to zo všetkého najviac, nakoľko úroková sadzba klesne zo 4,99 % na 4,59 %. O čosi miernejšie zníženie sa bude týkať aj päťročného fixu, kde klesne zo súčasných 4,99 % na 4,79 %.

Ak by ste chceli ale 10 alebo 15 ročnú fixáciu, nemáme pre vás dobré správy, nakoľko úroková sadzba bude v tomto prípade predstavovať stále 5,39 %. Nijako sa teda nezmení. Aby ste v tom mali lepší prehľad, pozrite si tabuľku nižšie:

  • 1-ročný fixácia od 4,99 % (namiesto 4,79 %)
  • 3-ročný fixácia od 4,59 % (namiesto 4,99 %)
  • 5-ročný fixácia od 4,79 % (namiesto 4,99 %)
  • 10-ročný fixácia od 5,39 %
  • 15-ročný fixácia od 5,39 %

Banka uvádza, že stabilizácia na finančnom trhu jej umožnila zlacniť úvery na bývanie. Slovenská sporiteľna zdôrazňuje, že úrokové sadzby klesli práve pri tých najobľúbenejších fixáciách.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Aj najväčšia slovenská banka avizuje odstávku služieb. Nebude vám fungovať karta ani platenie cez mobil
Môže ťa zaujímať
- Reklama -