Aj keď to spočiatku vyzeralo tak, že zavádzanie 5G siete bude na Slovensku extrémne pomalé, teraz sa zdá, že sa naši operátori doslova predbiehajú v tom, kto ju sprístupní čo najväčšiemu množstvu obyvateľov ako prvý.

Rýchlejší internet je síce pre ľudí so staršími smartfónmi nepodstatný, no ak vlastníte iPhone 12, prípadne iný smartfón s Androidom, ktorý podporuje 5G pripojenie, technológiu už dokážete využiť vo viacerých slovenských mestách.

Telekom dnes preto informoval média o novinke, ktorá poteší najmä obyvateľov východného Slovenska.

Dve veľké mestá sa totiž môžu tešiť na podporu 5G siete, ktorá im prinesie oveľa vyššie rýchlosti a zároveň nižšiu odozvu. Aby sme boli presnejší, v praxi ide o Spišskú Novú Ves a Trebišov, ktoré sa zaradili medzi 21 miest, kde je už 5G od Telekomu k dispozícii.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpotE-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

Okrem toho sieť 5. generácie chytíte aj v 56 slovenských obciach, ku ktorým sa teraz priradil Sliač. Pozrite si aktuálnu mapu pokrytia na tomto odkaze.

Zároveň nám skúste napísať do komentára, či už využívate 5G od Telekomu aj vy. Aký máte na túto technológiu názor?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prečo je iPad Air M1 ten najlepší tablet od Apple? Po zľave sa oplatí viac, ako kedykoľvek predtým
Môže ťa zaujímať
- Reklama -