Nový rok je konečne tu a s ním žiaľ aj prvé zdražovanie u popredného slovenského TV a internetového operátora. Ako informuje portál Živé.sk, spoločnosť UPC už čoskoro zvýši ceny svojich služieb, pričom sa to má týkať pomerne veľkého množstva klientov.

Samotné zvýšenie cien jednotlivých služieb nastane podľa hovorcu UPC Jaroslava Kolára už 1. februára 2024, pričom ako hlavný dôvod tohto kroku spomína rastúcu mieru inflácie a tiež vstupných nákladov, ktoré sú potrebné na poskytovanie služieb. Kolár tiež zdôvodňuje, že zdražovanie TV služieb do istej miery súvisí aj so zvyšovaním platieb za za programový obsah slovenských komerčných TV staníc. Operátor teda zrejme nemal v tomto smere na výber.

Dobrou správou potom je, že nie každý zákazník UPC bude platiť viac, no na druhej strane sa má zdražovanie dotknúť podľa Živé približne až 22 tisíc klientov. Len pre predstavu, UPC malo koncom septembra minulého roka cez 145 tisíc zákazníkov na internetové služby a viac, ako 162 tisíc zákazníkov na televízne služby.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

No a koľko si vlastne priplatíme? Ani to nie je našťastie až také strašné. Pravidelná mesačná platba by sa mala vo väčšine prípadov zvýšiť o cca jedno až dve eurá, čo pravdepodobne veľa ľudí ani nepostrehne.

Potom je tu ešte malá skupina klientov, kde môže zdražovanie dosiahnuť trochu viac, až 2,5 € / mesačne. Všetko podľa UPC závisí od toho, akú kampaň konkrétny zákazník v rámci TV / internetových služieb využíva.

UPC ponúka za zdražovanie príjemné benefity

Spoločnosť UPC si samozrejme uvedomuje, že zdražovanie nie je príjemné a preto sa rozhodla reagovať milými benefitmi. Tým, ktorí začnú platiť viac, poskytne vyššiu rýchlosť internetového pripojenia zadarmo.

Zákazníci sa tiež môžu tešiť na balík platených TV programov na tri mesiace zadarmo, či špeciálny bezpečnostný internetový balík, ktorá má taktiež platnosť troch mesiacov. Od februára by sa malo navyše do programu zaradiť až 24 regionálnych televíznych staníc.

Dobrou správou potom je aj to, že v UPC nebudete platiť viac za telefónne služby, doplnkové TV balíčky, pridružené služby, a za zariadenia, nakoľko tieto poplatky sa po februári nebudú nijako meniť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Plus sa dá kúpiť o stovky eur lacnejšie. Jeho voľba dáva konečne zmysel

Rovnako platí, že zákazníci budú naďalej môcť využívať zľavy, ktoré im spoločnosť UPC poskytla. Operátor bude klientov o všetkom informovať ešte prostredníctvom listu, alebo e-mailovej správy.

Dá sa odstúpiť od zmluvy bez sankcií 

UPC si samozrejme uvedomuje, že nie každý jeho zákazník môže súhlasiť s novými cenami a pre zdraženie môže chcieť odstúpiť od zmluvy. Urobiť  sa tak dá až do 31. januára a to úplne bez sankcií. Operátor odporúča za týmto účelom kontaktovať infolinku, alebo sa zastaviť osobne na pobočke.

Treba však dodržať jednu zásadnú vec, a to tú, že „Odstúpenie od služby je možné iba písomne listom s vlastnoručným podpisom a musí byť k nám doručený najneskôr do 31. januára 2024„. Tento dátum teda určite nepremeškajte.

My ešte dodáme, že podobné zdražovanie môže čakať aj ďalších televíznych, internetových, ale aj telekomunikačných operátorov a to z tých istých dôvodov, ako uviedla spoločnosť UPC. Na začiatku kalendárneho roka to býva skoro pravidlom…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -