V uplynulom roku sa Ministerstvo vnútra SR rozhodlo uskutočniť dôležité zmeny v elektronickom rezervačnom systéme, ktorý je nevyhnutný pre všetkých, ktorí si potrebujú vybaviť nové doklady. Portál Topspeed však upozorňuje, že niektorým ľuďom môže táto novinka narobiť poriadne problémy.

Reč je napríklad o motoristoch, ktorí ešte stále nestihli vymeniť svoje staré ružové vodičské preukazy, ktorých neobmedzená platnosť skončila 1. januára 2024 za nové. Celý problém je v tom, že Ministerstvo vnútra SR sa pochválilo aktualizáciou systému pre rezervácie, ktorý by malo byť po novom oveľa náročnejšie zneužiť.

Doposiaľ sa totiž stávalo, že sa sem prihlasovali na termíny fiktívne osoby, kvôli čomu veľa z nich zostalo nevyužitých. Vývojári sa preto rozhodli do systému zakomponovať nové pravidlo, pri ktorom platí, že pokiaľ používateľ nezruší svoju rezerváciu termínu aspoň s 12 hodinovým predstihom, systém ho môže automaticky zablokovať až na 60 dní pre úkon zadávania ďalších rezervácií.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ministerstvo vnútra SR tu tiež pridalo pravidlo, že používatelia môžu využívať len dve rezervácie na jednu agendu v priebehu 15 dní, vďaka čomu by sa malo v systéme uvoľniť viac miest, ktoré budú spravodlivejšie ponúknuté ďalším záujemcom.

Problém je však v tom, že nový systém nie je premyslený do posledných detailov. Ľudia môžu mať rôzne dôvody, prečo sa napokon nedokážu dostaviť na rezervovaný termín a hoci je pravda, že väčšinu z nich budú poznať v dvanásťhodinovom predstihu, každý deň sa dostávame do kontaktu s nevyspytateľnými situáciami, ktoré skrátka nedokážeme ovplyvniť. Vo väčších mestách tak môžu vznikať nepríjemné komplikácie.

Pravidlá by mohli byť benevolentnejšie  

V tomto smere samozrejme nie je na mieste priamo kritizovať Ministerstvo vnútra SR, ktoré sa snaží vyriešiť problémy rezervačného systému, no možno by sa hodilo opatrenia prehodnotiť a spraviť ich trochu benevolentnejšie.

Rovnako tiež platí, že tento článok by ste mali brať, ako upozornenie, že pokiaľ nedodržíte nové pravidlá rezervačného systému, hravo môžete byť zablokovaní na dva mesiace. Dávajte si preto pozor!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Polícia vám vypne auto na diaľku. Nová technológia, vďaka ktorej jej neujdete sa už testuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.