Slovenský operátor Slovak Telekom výrazne prepracoval svoje služby s novým programom Magenta 1, ktorý nám predstavil začiatkom roka 2024. Telekom v rámci tejto novinky oznámil, že zrýchľuje optický internet a tiež mení vybrané služby. Ako sa však ukazuje, mnohí Slováci nie sú z tejto zmeny úplne nadšení.

Novinka začne platiť od 1. marca 2024 a operátor o tom informoval svojich zákazníkov aj prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Facebook. Pravdepodobne však sám neočakával, akú vlnu kritiky týmto spôsobí. Veľa ľudí nie je s novými službami vôbec spokojných a dokonca sa ozvali aj takí, ktorí chcú odstúpiť od zmluvy.

Dôvodom je fakt, že viacerí zákazníci si po overení novej služby uvedomili, že za ňu budú platiť viac, ako dnes a neprinesie im to žiadne zásadné benefity, prípadne im Telekom za podobnú cenu ponúkne menej výhod, predovšetkým mobilných dát. Fér je však povedať, že operátor sa to snaží aspoň dorovnať pomocou bonusových balíčkov.

Telekom dáta
Zdroj: SvetApple

Som u vás 20 rokov…ale s novou magentou tiež nie som spokojná… Zrušili ste mi možnosť darovať dáta a ešte sa mi navýšila cena na synovej faktúre.“ napísala nahnevaná Katka pod príspevok operátora. 

Kvoli Magenta benefitom sme zenu presunuli do Telekomu a teraz – 20GB dat mesacne . Dakujem krasne za taku novú magentu. Pri najblizsej prilezitosti s Telekomom koncim“ uviedol Karol, ktorý v ďalšom komentári reagujúcom na operátora doplnil „Toto mi došlo z Telekomu. -20 GB dat a ušetrím 0.6€ (zo 120€ faktury ktoru platim). Čomu konkrétne by som sa mal v “novej” Magente tešiť?“ Doplnil ho aj snímkami obrazovky so zmenami, ktoré ho čakajú. 

Telekom
Zdroj: Facebook / Telekom / Karol Vosyka
Telekom
Zdroj: Facebook / Telekom / Karol Vosyka

Aj v tomto prípade však treba doplniť, že hoci sa niektorým zákazníkom zmení cena jednej služby, ešte stále to nič nehovorí o tom, ako sa zvýši finálna faktúra. Napríklad, ak má jeden zákazník paušály, doposiaľ na ne nemal k dispozícii žiadnu zľavu. Po novom však dostane príjemných 10 %. Zákazníci sa tiež môžu tešiť na oveľa viac benefitov, než majú k dispozícii dnes.

Pokiaľ si chcete overiť, ako bude vyzerať po tejto zmene váš paušál, Telekom si na to pripravil samostatnú internetovú stránku.

Operátor tiež prisľúbil, že vzhľadom na to, že táto zmena sa zásadným spôsobom dotkne veľkého množstva zákazníkov, tí budú mať plné právo na odstúpenie od zmluvy. Uvidíme, koľko z nich to aj reálne urobí.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Veľký slovenský operátor rozširuje svoju 5G sieť. Po novom ju chytíte aj v týchto mestách a obciach

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -