Rusko vojensky napadlo Ukrajinu a celý svet na čele s Európou tento čin okamžite odsúdil. Problémom je žiaľ to, že práve z Ruska k nám prúdi množstvo nerastných surovín, pomocou ktorých kúrime či vyrábame elektrinu. To môže kedykoľvek skončiť. Podľa najnovších zistení agentúry Reuters môže práve tento fakt spôsobiť, že bude v zime dochádzať ku výpadkom signálu na našich mobilných zariadeniach.

Aby sme to priblížili, predstavitelia telekomunikačného priemyslu vyslovili obavy z toho, že tohtoročná zima môže byť krutá. Ťažkej skúške vraj nevystaví iba Európu, ale aj jej telekomunikačnú infraštruktúru.

V súčasnosti sa v Európe nenachádza dostatok záložných systémov, z ktorých by sa dali utiahnuť rozsiahle výpadky elektriny. Potvrdili to hneď štyria vedúci pracovníci telekomunikačných služieb, ktorí zároveň dodali, že to zvyšuje pravdepodobnosť výpadkov.

Niektoré krajiny už konajú. Výpadok siete neprichádza do úvahy 

Jednotlivé krajiny Európskej únie už samozrejme začali konať a napríklad Francúzsko, Švédsko či Nemecko pracujú na systémoch, ktoré umožnia bezproblémové fungovanie komunikácie aj v prípade, že výpadky energie vyčerpajú záložné batérie, ktoré sú na tisícoch mobilných anténach rozmiestnených na ich území.

My ešte dodáme, že v Európe sa v súčasnosti nachádza zhruba pol milióna telekomunikačných veží a väčšina z nich má záložné batérie, ktoré vydržia zhruba pol hodinu po odstavení elektrickej energie.

Ak však prúd nenabehne v dostatočne rýchlom čase, existuje riziko, že pocítime výrazné výpadky signálu. Keď si človek bude chcieť v takejto situácii zavolať pomoc, môže čeliť obrovským problémom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Kamera nových iPhonov je jednoducho neuveriteľná. Pozrite si krátky film z produkcie Apple natočený na iPhone 13 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here