Zdieľané kolobežky sa stali veľkým hitom vo viacerých slovenských mestách. Mnohí ľudia si na ne automaticky zvykli a začali ich považovať za jednoduchý spôsob mobility a dostupnú alternatívu pre autá alebo MHD. Ako ale píše portál dnes24, Bolt kolobežky to majú vo viacerých mestách spočítané.

Zelené elektrické kolobežky budú od novej sezóny dostupné len v piatich slovenských mestách, pričom doteraz sme na nich mohli jazdiť až v sedemnástich mestách. Ku celej veci sa vyjadril aj country manager pre kolobežky Bolt Peter Mesarč, ktorý pre portál dnes24 uviedol, že Bolt v ostatných mestách dočasne pozastavuje ich prevádzku.

Dôvody sú podľa vyjadrenia rôzne, no tým hlavným je zmena stratégie spoločnosti Bolt v rámci strednej Európy. Mesarč ale spomenul, že stále existuje šanca, že sa zelené kolobežky do vyradených miest postupne vrátia.

Po novom už Bolt kolobežky budete môcť využívať iba v Bratislave, Trnave, Trenčíne a Piešťanoch. Mestá ako Košice, Poprad, Martin, Žilina, Banská Bystrica, Nitra a ďalšie zo zoznamu úplne vypadnú.

Bolt však nepremýšľa nad tým, že by sa postupne začal sťahovať z európskeho trhu. Peter Mesarč uviedol, že len v minulom roku absolvovali používatelia na kolobežkách dvakrát viac jázd, ako rok predtým.

Rovnako sa rozšíril aj počet miest, v ktorých sú dostupné. Zatiaľ čo v roku 2021 ich bolo 160, dnes si ich môžete prenajať až v 260 mestách.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či ste niekedy vyskúšali jazdu na takejto elektrickej kolobežke a ak áno, aké boli vaše skúsenosti. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spolupráca Apple s Hermès napokon pokračuje. Len nebude kožená
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.