Na našej internetovej stránke pravidelne informujeme čitateľov o odstávkach alebo výpadkoch služieb, s ktorými sa môžu stretnúť u telekomunikačných operátorov alebo v bankách. Ku niečomu podobnému dôjde už zajtra 21. októbra 2023 pri známej slovenskej finančnej inštitúcii, pričom nedostupnosť služieb bude trvať skoro celý deň.

Touto bankou je ČSOB, ktorá o veľkej nedostupnosti služieb informovala priamo na svojej internetovej stránke. Samotná odstávka by mala prebiehať výhradne v sobotu 21. októbra 2023 v čase od 00:01 hodiny rannej až do 21:00 večer. V tejto dobe by mali byť výrazne obmedzené služby Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2).

Banka zdôrazňuje, že ide o maximálny možný čas nedostupnosti. ČSOB bude podľa oficiálneho oznamu robiť všetko preto, aby výpadok trval len nevyhnutné minimum času a služby mohli nabehnúť naspäť čo možno najskôr.

Odstávka sa dotkne aj ďalších služieb 

ČSOB tiež informuje, že okrem vyššie uvedeného budú počas soboty 21. októbra obmedzené aj služby pobočiek v nákupných centrách s výnimkou poskytovania poradenstva. To by malo trvať do 16:00 hodiny poobede. Stále to však nie je všetko.

Klienti banky nebudú môcť vkladať hotovosť prostredníctvom recyklačných bankomatov v rovnaký deň od 00:01 ráno až do 13:00 hodiny poobede.

Dobrou správou ale je, že všetky platby kartou či už v prevádzkach alebo na internetových stránkach budú prebiehať bez obmedzení. ČSOB tiež sľubuje, že odstávka sa nedotkne ani výberu hotovosti z bankomatov.

Banka na záver uvádza, že táto veľká odstávka služieb je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb. Za akékoľvek komplikácie, ktoré budú spôsobené touto technickou odstávkou sa vopred ospravedlňuje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUALIZOVANÉ: Alza je terčom ďalšieho podvodu. Tesne pred Vianocami sa vo veľkom rozšíril na celom Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -