Telekomunikační operátori, ktorí svojim zákazníkom poskytujú rôzne služby z času na čas ohlásia výpadky, aby ich mohli skvalitniť, prípadne zmeniť. Presne o to sa v najbližších dňoch pokúsi aj spoločnosť Orange Slovensko, ktorý avizuje viaceré výpadky. Stretneme sa s nimi v rámci mobilných dát, klasického internetu a tiež televízie.

Tento operátor uvádza, že v snahe skvalitňovania služieb a modernizácie sietí môžu nastať problémy v súvislosti s postupným vypínaním 3G siete na celom Slovensku. Zákazníci sa konkrétne majú stretnúť s krátkym, cca 20 minútovým dopadom na hlasovú, alebo dátovú sieť. Dobrou správou, ale je, že všetky práce majú prebiehať v nočných hodinkách medzi 00:00 a 6:00, aby mali čo najmenší dopad na pohodlie používateľov.

Spoločnosť Orange Slovensko zverejnila na svojom webe aj prehľadnú tabuľku, v ktorej je podrobne rozpísané, kedy má v jednotlivých oblastiach dôjsť ku možnému výpadku mobilnej siete, alebo len 3G siete.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

To, do ktorej oblasti spadáte uvidíte následne na mapke pod touto tabuľkou:

orange slovensko dátumy výpadku v súvislosti s vypínaním 3G siete
Zdroj: Orange Slovensko (snímka obrazovky)
orange slovensko oblasti výpadku v súvislosti s vypínaním 3G siete
Zdroj: Orange Slovensko (snímka obrazovky)

Orange ohlásil aj výpadky TV a pevného internetu 

Aby toho nebolo málo, tento mobilný operátor avizuje aj výpadky TV služieb a pevného internetu, ku ktorým má dôjsť v dôsledku plánovaných prác na strane spoločnosti Slovak Telekom, a.s.

Orange na svojom webe informuje, že budú mať dopad na službu Orange Doma (internet, televízia) a stretneme sa s nimi v nasledujúcich mestách a lokalitách:

  • 9.1.2024 – Krompachy, (8:00 – 14:00), trvanie 360 minút.
  • 10.1.2024 – Prešov (ulice: 17. novembra, Železničiarska, Francisciho, Škultétyho, Železničiarska, Záborského, Pavlovičovo námestie, Francisciho), (8:15 – 12:15), trvanie 240 minút.
  • 10.1.2024 – Košice (ulice: Fábryho, Maršala Koneva, Lidické námestie, Trieda arm. gen. Svobodu, Bašťovanského, Herlianska, Adlerova, Furčianska, Exnárova,), (7:00 – 15:00), trvanie 480 minút.

Spoločnosť sa za prípadné problémy spôsobené výpadkami dopredu ospravedlňuje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTÁLNE: Známa slovenská banka ukončuje službu, ktorú ste roky mohli využívať aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -