So zdražovaním sa v súčasnosti stretávame na dennom poriadku. Dôvodom je vysoká inflácia, rastúca cena energií, ako aj ďalšie aspekty, kvôli ktorým majú firmy vyššie náklady. Jeden z najväčších slovenských operátorov Telekom dnes oznámil, že zvyšuje ceny svojich služieb. Tí, ktorých sa to týka, sa musia pripraviť na nepríjemné zdražovanie.

Novinky začnú platiť od 28. júna 2023 a dotknú sa zákazníkov, ktorí využívajú predplatené karty Easy a Predplatenka. Po novom už môžu zabudnúť na denný limit pre volania a SMS správy vo výške 50 centov, na ktorý boli doteraz zvyknutí.

Po novom sa treba pripraviť na to, že za minútu hovoru zaplatíte 10 centov a za jednu SMS správu taktiež 10 centov. V súčasnosti stojí SMS správa v rámci programu Easy iba 6 centov. Používatelia si teda výrazne priplatia.

V rámci nových pravidiel Telekom upozorňuje aj na to, že keď si u neho kúpite kredit, platný bude po dobu 180 dní, namiesto súčasného jedného roka. Bonusový kredit potom bude potrebné vyčerpať maximálne do 30 dní.

Drahšie sú aj dáta 

Zvyšovanie cien sa nedotklo len volaní či SMS správ, ale aj denných balíčkov mobilných dát. Zatiaľ čo dnes môžete mať za 50 centov až 200 / 300 MB internetu (Easy / Predplatenka), po novom zaplatíte za mobilné dáta až 1 €!

Dobrou správou ale je, že operátor tomu prispôsobil aj ich objem, pričom v rámci karty Easy dostanete 500 MB dát a v rámci Predplatenky až 1 GB dát. Dá sa teda povedať, že aj keď je nová ponuka o čosi drahšia, určite je výhodnejšia.

Za nekonečné pripojenie na 10 dní v Predplatenke pri rýchlosti 1 Mbps (bez dátového limitu) potom zaplatíte 5 €. Doteraz to boli 4 €.

Nové balíčky v ponuke Mixi

Aby toho nebolo málo, operátor Telekom oznámil aj dva nové balíčky v ponuke Mixi, ktoré majú sedemdňovú platnosť. Používatelia si ich môžu aktivovať priamo cez aplikáciu vo svojom mobilnom zariadení, avšak urobiť to musia vždy manuálne.

V prípade prvého balíčku za 2 € môžete získať neobmedzené volania do všetkých sietí a v prípade druhého balíčka za 1,75 € 2 GB mobilných dát.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: 500 miliónov ľudí vrátane Slovákov bolo v ohrození. Cez túto apku vám mohli ukradnúť peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -