Na našom televíznom trhu sme v posledných mesiacoch svedkami rôznych zmien a nečakaných krokov, ktoré úprimne prekvapujú nejedného diváka. Ako informuje server Parabola, už čoskoro sa stretneme s ďalšími z nich. Podľa správy Česká televize na Slovensku dočasne vypne svoj druhý program (ČT2) kvôli vysielacím právam.

Čo musíte vedieť: Diváci na Slovensku nebudú mať dočasne prístup k druhému programu Českej televízie (ČT2) kvôli vysielacím právam na priame prenosy z Euro 2024. Tieto obmedzenia sú nevyhnutné, pretože práva na vysielanie futbalových zápasov na slovenskom území exkluzívne vlastní TV Markíza.

Mediálna skupina Markíza získala práva na vysielanie celého futbalového šampionátu Euro 2024 na slovenskom trhu. Všetky zápasy by tak mali byť dostupné dostupné na jej televíznych kanáloch TV Markíza a TV Dajto, ako aj na streamovacej platforme Voyo.

Verejnoprávny vysielateľ RTVS ponúkne rozhlasové prenosy a informačný servis na Rádiu Slovensko. Bude to v prebiehať podobne, ako MS v Hokeji, na ktoré mala práva naopak TV Joj.

Počas zápasov bude program geoblokovaný

Podľa zahraničného portálu bude počas niektorých zápasov Euro 2024 bude program ČT2 na Slovensku geoblokovaný. Stretnú sa s tým všetci diváci u všetkých TV operátorov. Práve ich úlohou bude, aby po technickej stránke vyriešili blokáciu vysielania.

Zaujímavé je tiež to, že ČT2 tento program v našich končinách nijako nenahradí. Ľudia skrátka uvidia len čiernu obrazovku, pravdepodobne doplnenú o informáciu o nedostupnosti obsahu.

Nižšie nájdete presné časy, kedy nebude ČT2 dostupná:

  • 23.6.2024 od 20:00 do polnoci
  • 24.6.2024 od 20:00 do polnoci
  • 25.6.2024 od 17:00 do polnoci
  • 26.6.2024 od 17:00 do polnoci

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 láka Slovákov aj napriek vyššej cene. Najviac sa však u nás darí Samsungu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -