Práca kuriérov je najmä v náročnom predvianočnom období mimoriadne dôležitá. Slováci čoraz viac nakupujú darčeky pre svojich blízkych na internete a podporujú ich v tom aj rôzne lákavé Black Friday akcie. Ako teraz ale informuje portál Aktuality.sk, jedna zo známych kuriérskych spoločností má problémy.

Presnejšie ide o firmu 123Kuriér, ktorá v susednom Česku pred pár dňami oznámila koniec. Na danom trhu bola známa pod názvom „123Kurýř„, pričom v tom čase uviedla, že tento krok sa nedotkne trhov, medzi ktorými bolo aj Slovensko. Ako však zdôrazňujú Aktuality, situácia nie je v poriadku ani v našich končinách. Portál totiž informovali čitatelia, ktorí údajne pre spoločnosť 123Kuriér pracujú a neprajú si byť menovaní.

Spoločnosť má podľa správy dlhovať ľuďom tisíce eur a podlžností má mať aj u partnerských firiem. Firma už pred dvoma mesiacmi začala mať problémy s vyplácaním skladníkov. Tí na svoje peniaze čakali viac, ako 22 dní. Rovnaká situácia sa mala zopakovať koncom novembra.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dôvodom má byť podraz 

Spoločnosť 123Kuriér zverejnila na svojom webe správu, v ktorej ozrejmuje, čo sa to v jej štruktúrach vlastne deje. Firma v prvom rade zdôrazňuje, že zatvorenie spoločnosti 123Kurýř v Česku nie je zavinené ňou, ani jej organizačnou zložkou v ČR.

Firma však na druhej strane hovorí o akomsi „podraze„, ktorý nastal vo vnútri spoločnosti 123Kuriér. Údajne má ísť o pokus o nepriateľské prevzatie základnej činnosti spoločnosti zo strany konkurencie, bohužiaľ zrejme za aktívnej účasti časti manažmentu.

Podstatná väčšina vedúcich zamestnancov vykonávajúcich prácu na kľúčových pracovných pozíciách mala ukončiť svoje pracovné pomery a to bez akéhokoľvek upovedomenia ktoréhokoľvek z konateľov či majiteľov spoločnosti 123Kuriér.

Tí sa mali o plynutí výpovedných dôb dozvedieť až v čase, keď sa negatívnym dôsledkom tohto konania nedalo zabrániť. Spoločnosť 123Kuriér považuje konanie za hrubo neetické a absolútne protiprávne. Všetky podozrenia budú preto dôkladne prešetrené orgánmi činnými v trestnom konaní.

Kuriérska spoločnosť tiež verejne deklaruje, že vynaloží maximálne úsilie a prostriedky s cieľom vyvodiť voči všetkým zodpovedným subjektom tak civilnoprávne, pracovnoprávne, príp. trestnoprávne dôsledky a uplatní si voči nim každú spôsobenú škodu.

Spoločnosť 123Kuriér zatvára svoje depá 

Vyššie uvedené komplikácie majú byť natoľko závažné, že kuriérska spoločnosť 123Kuriér sa dostala do neschopnosti poskytovať služby týkajúce sa doručovania zásielok zákazníkom. Firma tiež nedokáže riadne zinkasovať a odviesť dobierky v pôvodnom režime. Aj preto musela pristúpiť na tri nepríjemné opatrenia.

Prečítajte si tiež  Základný iPad 10. generácie je konečne v zľave. Po prvýkrát sa jeho nákup oplatí

123Kuriér v prvom rade podá trestné oznámenie na všetky osoby, ktoré sa mohli voči nej svojim konaním dopustiť protiprávnej činnosti. Okrem toho musela spoločnosť operatívne zavrieť svoje depá, pričom k tomu došlo ešte včera, 23. novembra 2023. 123Kuriér preto nemôže zabezpečiť príjem a ani výdaj zásielok.

V treťom rade 123Kuriér dočasne pozastavil prijímanie objednávok na poskytovanie svojich služieb. Uvidíme, ako celá táto nepríjemná situácia dopadne.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.