Na Slovenskom trhu s čerpacími stanicami sa už čoskoro udeje zásadná zmena. OMV Slovensko, ktoré patrí pod rakúsku spoločnosť OMV zverejnilo na svojej internetovej stránke informáciu o tom, že už čoskoro prevezme 21 čerpacích staníc od slovenského Benzinolu, s opciou na získanie ďalších 6 staníc.

Tento krok, ktorý má byť dokončený v druhom kvartáli roku 2024, ešte čaká na schválenie od regulačných úradov. Pripojenie čerpacích staníc Benzinolu k sieti OMV umocní jej pozíciu druhej najväčšej siete na Slovensku. Len pre doplnenie, OMV už dnes prevádzkuje 105 čerpacích staníc v našej krajine. Plány zahrňujú rebranding a následnú rekonštrukciu nových prevádzok, aby spĺňali vysoké štandardy OMV.

„Využili sme príležitosť a prijali ponuku Benzinolu. Vďaka tejto akvizícii sa zvýši dostupnosť kvalitných služieb poskytovaných v sieti čerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že na našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, čo na cestách potrebujú,“ uviedla Miriam Fellingerová, retail manažérka, OMV Slovensko.

Benzinol prevádzkoval na Slovensku 27 čerpacích staníc, rozprestierajúcich sa od Strážskeho po Skalicu, s koncentráciou na západe a severnom strednom Slovensku.

Nové stanice OMV budú ponúkať široký sortiment palív vrátane špičkového paliva MaxxMotion a kvalitného občerstvenia. Po rekonštrukcii sa niektoré stanice pretransformujú na časť reťazca VIVA BILLA, vďaka čomu si tu zákazníci budú môcť urobiť nákup čerstvých potravín.

OMV tiež plánuje rozšíriť svoju sieť eMotion nabíjačiek pre elektromobily v rámci strednej a východnej Európy, s cieľom inštalovať do roku 2030 až 2 000 nabíjacích bodov. Tento strategický krok súvisí so záväzkom OMV stať sa do roku 2050 net-zero spoločnosťou.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Obuvníkove deti chodia bosé. Zamestnanci Apple majú šialene staré iPhony
Môže ťa zaujímať
- Reklama -