Na Slovensku sa v posledných mesiacoch stretávame so zdražovaním na všetkých frontoch. Výnimku žiaľ netvoria ani veľké finančné inštitúcie, ktoré taktiež zvyšujú ceny svojich služieb. Teraz portál Aktuality informuje, že jedna z bánk mení svoj cenník od 1. novembra 2023.

Touto bankou UniCredit Bank, ktorá sa v rámci zmeny sadzobníka bude sústrediť predovšetkým na odosielanie výpisov z účtu v papierovej forme, hotovostné transakcie na pobočkách alebo výbery z bankomatov. Banka ale zdôrazňuje, že zmena cenníka sa tých, ktorí využívajú Online Banking, Smart Banking či Smart kľúč nijako týkať nebude.

Začnime službou odosielania SMS správ, ktorú UniCredit Bank spoplatňuje sumou 0,2 €. Stále si však budete môcť nastaviť rovnaké upozornenia aj bezplatne, a to pri využívaní služieb Smart Bankingu a Online Bankingu. Banka tiež zdôrazňuje, že výhodnejšou alternatívou na prihlasovanie je takzvaný Smart kľúč, ktorý ponúka svojim zákazníkom úplne zadarmo.

Výpis z účtu za 5 € a príkazy na pobočke za 10 €

Pokiaľ si nechávate domov posielať klasické výpisy z účtu, pripravte sa na to, že po novom bude stáť každý jeden z nich až 5 €! Namiesto toho si ich radšej môžete nechať posielať priamo na e-mail, čo je úplne zadarmo. Stav svojho účtu viete po celý čas sledovať napríklad cez Online Banking alebo Smart Banking.

Rovnako si od 1. novembra dávajte pozor na výber hotovosti z cudzích bankomatov, pokiaľ nevyužívate účty s bezplatnými výbermi. Každý jeden z nich je spoplatnený sumou 3 €. Samozrejme, pokiaľ budete vyberať z bankomatu UniCredit Bank, peniaze vám poskytne bez poplatkov. Banka tiež spoplatňuje platobné príkazy, ktoré sú fyzicky podané na obchodnom mieste sumou 10 €. Cez internet to, ale viete urobiť zadarmo a pravdepodobne aj rýchlejšie.

Príjemnou novinkou je potom úprava cenníka, ktorá sa vzťahuje na detské účty. UniCredit Bank ruší poplatky za elektronické platby na detských účtoch. Pokiaľ teda vykoná vaše dieťa tuzemskú transakciu, prebehne to úplne zadarmo.

UniCredit Bank samozrejme umožni svojim klientom, ktorí s novým cenníkom nesúhlasia zadarmo a s okamžitou účinnosťou vypovedať príslušnú zmluvu uzavretú s bankou. Treba ju však o tom informovať písomne najneskôr do 31.10.2023.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nové biometrické občianske preukazy sú oficiálne tu. Slováci však zažijú miernu komplikáciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.