Z času na čas sa stane, že niektorí výrobcovia sa to na trhu so spotrebnou elektronikou rozhodnú zabaliť. Ako informuje nemecký portál Winfuture, presne takýto osud zastihol aj spoločnosť Bullitt Group, ktorá vyrábala pomerne špecifické mobilné zariadenia. Populárne boli aj v našich končinách.

Aby sme vás nenaťahovali, konkrétne šlo o smartfóny Caterpillar (CAT Phones) a Motorola Defy, ktoré sa vyznačovali vysokou odolnosťou voči rôznym nepriaznivým podmienkam. V budúcnosti sa tak záujemcovia budú musieť obrátiť na iné firmy, nakoľko Bullitt Group vyhlásila bankrot. Situáciu sa snažila zachrániť.

Spoločnosť Bullitt Group so sídlom v Spojenom kráľovstve sa nedávno pokúsila o reštrukturalizáciu, ktorá jej mohla pomôcť nepriaznivú situáciu vyriešiť. Napriek tomu boli jej finančné problémy také veľké, že všetky pokusy o záchranu zlyhali. Mnohí zamestnanci sa z ničoho nič ocitli bez roboty, nakoľko ich firma musela prepustiť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Bullitt Group pôvodne plánovala vyčleniť hardvérovú divíziu , ktorá bola zodpovedná za smartfóny značiek Caterpillar a Motorola Defy do nového subjektu. Ten mali spravovať veritelia. Bullitt Group sa pritom mala pokúsiť zamerať na svoje inovatívne riešenia v oblasti satelitnej konektivity, kde za uplynulé roky získala pomerne veľký vplyv.

CAT smartfón
Zdroj: Unsplash / Jonathan Kemper

Pekným príkladom bola prítomnosť tejto technológie v telefóne CAT S75. Ten mal, ako prvý bežne dostupný smartfón podporu satelitnej komunikácie bez potreby externého hardvéru.

Firme sa tento úspech podaril najmä vďaka partnerstvu so spoločnosťou MediaTek a silným väzbám na satelitných operátorov. Napriek tomu sa firme pravdepodobne nedarilo pretlačiť svoje produkty v dostatočnom množstve medzi zákazníkov, čoho následkom je bankrot. 

Ako sme už napísali vyššie, je to obrovská škoda, nakoľko najmä zariadenia značky CAT ponúkali používateľom robustnosť a vo veľa prípadoch aj extrémnu odolnosť, ktorá bola navyše sprevádzaná aj rôznymi zaujímavými technológiami. Tieto benefity využívali napríklad rôzni živnostníci, alebo ľudia pracujúci na stavbách, v servisoch, prípadne nepriaznivých externých podmienkach.

Na trhu je dnes veľmi málo výrobcov, ktorí vedia poskytnúť plnohodnotnú alternatívu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -