Legendárny pretekár a profesionálny kaskadér Ken Block, ktorý sa v minulosti preslávil svojimi populárnymi driftérskymi videami Gymkhana zomrel vo veku 55 rokov na snežnom skútri. Informáciu podľa The Guardian potvrdil jeho závodný tím Hoonigan Racing.

Na oficiálnom instagrame bol zverejnený príspevok s nasledujúcim textom: „S hlbokou ľútosťou môžeme potvrdiť, že Ken Block dnes zomrel pri nehode na snežnom skútri. Ken bol vizionár, priekopník a ikona. A čo je najdôležitejšie, bol aj otec a manžel. Bude nám neskutočne chýbať.“

- Reklama -

Samotná nehoda sa stala v americkom Utahu, v okrese Wasatch. Ako uviedol miestny šerifský úrad, Ken Block jazdil na svojom snežnom skútri po príliš strmom svahu. Stroj sa následne prevrátil a pristál na pretekárovi.

Block bol prehlásený na mieste za mŕtveho, pričom podľahol rozsiahlym zraneniam, ktoré pri nehode utrpel. Hoci sa vo vyhlásení píše, že na skútri jazdil v skupine, v čase, keď došlo k nehode bol sám.

Legendárny pretekár bol hviezdou YouTube

Ken Block začal svoju kariéru v roku 2005, keď bol vymenovaný za nováčika roka v Rally America Championship. Následne súťažil aj na majstrovstvách sveta v rally a podarilo sa mu získať viacero medailí v rallycrosse.

Ken Block bol tiež podnikateľ, ktorý stál za známou značkou DC Shoes, ktorá predávala športové oblečenie a topánky. Najviac sa však preslávil svojimi legendárnymi videami zo série Gymkhana, v ktorých jazdil „bokom“ vo vysokých rýchlostiach na náročných a nebezpečne navrhnutých tratiach.

Prvé video Gymkhana vyšlo ešte v roku 2008 a každé ďalšie bolo veľkolepejšie a úspešnejšie. Séria akčných videí nazbierala stovky miliónov pozretí a pravdepodobne na ňu narazil každý fanúšik motorizmu.

Ken, odpočívaj v pokoji. 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.