Pred týždňom sme vám priniesli prvý koncept vozidla Apple Car, ktorý bol naozaj vydarený a svojim spôsobom predstavoval koncepciu 4 dverového kupé. Dnes prichádza ďalší koncept, ktorý má však úplne inú koncepciu. Táto koncepcia sa príliš nedá rozoberať ale mohli by sme ho zaradiť niekde medzi kupé a MPV. To však nie je podstatné. Podstatné je to, že koncept je mega futuristický a najmä plne autonómny!

Apple Car

Dizajnéri ďalšieho konceptu si dali na svojom výtvore naozaj záležať, keďže predstavili pomerne čistý dizajn, zabalený v pomerne veľkom tele. Tento dizajn navyše kopíruje zaoblené hrany najnovších Apple produktov ako iPhone 6/6 Plus či hodinky Apple Watch. Dokonca aj sklo pôsobí úplne rovnako ako na novom iPhone. Na tomto koncepte je okrem toho, že je plne autonómny, čo zabezpečuje fakt, že posádka nemusí robiť počas jazdy absolútne nič, zaujímavé aj to, ako sa mu vlastne otvárajú dvere. Tento pomerne netradičný spôsob otvárania totiž môže priniesť úplne nové možnosti v priestore a tak aj zvýšiť komfort či kvalitu jazdy všetkým cestujúcim.

Apple Car je ešte zdá sa veľmi ďaleká budúcnosť, no už dnes sa stávajú realitou prvé naozaj vydarené koncepty, ktoré prinášajú aj nové možnosti s predstavou, ako by to asi mohlo byť. Nám teda nezostáva azda nič iné len dúfať, že Apple skutočne niečo vyvíja, no a samozrejme počkať, kým to predstaví!

Apple icar
Aristomenis Tsirbas
Apple iCar concept
Aristomenis Tsirbas
Apple car
Aristomenis Tsirbas

Zdroj: Aristomenis Tsirbas

Prečítajte si tiež  Elon Musk na adresu "Apple Car"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.