Zdá sa, že automobilový priemysel očakávajú v blízkej budúcnosti obrovské zmeny. Záujem oň začínajú prejavovať aj najväčšie technologické spoločnosti, ktoré majú v súvislosti s vývojom vlastných áut potenciál.

Doposiaľ sa búrlivo diskutovalo o tom, ako spoločnosť Apple pripravuje Apple Car. Zdá sa však, že jej najväčší čínsky konkurent bude v tomto smere rýchlejší.

Spoločnosť Xiaomi, ktorá je preslávená ako „čínske Apple“ si zaregistrovala divíziu Xiaomi Automobile Co. Ltd. To značí iba jedno. Vznik vlastného vozidla.

Aké bude prvé auto od Xiaomi? V prvom rade lacné! 

Hoci máme v súčasnosti relatívne málo informácií, niečo sa už predsa len dostalo aj na verejnosť. Firma vraj chce predstaviť auto v karosárskej verzii sedan alebo SUV a jeho cena môže byť až mimoriadne nízka.

Prečítajte si tiež  Držiteľ Nobelovej ceny: Apple môže čoskoro predstaviť Apple Car

Lei Jun, CEO Xiaomi prezradil, že čiastka bude štartovať na úrovni cca 12 750 € (15 000 $) a jej strop bude cca 38 000 € (45 000 $). Všetko sa bude líšiť od verzie, výbavy a samozrejme pohonného ústrojenstva. Malo by ísť pritom o „inteligentný elektromobil„.

O tom, že to Xiaomi myslí vážne nemusíme pochybovať. Lei Jun ešte na konci marca počas jarnej konferencie prezradil, že firma investuje 10 miliárd dolárov na 10 rokov (s počiatočnou investíciou vo výške 1,53 miliardy dolárov) do vývoja vozidiel.

Sme veľmi zvedaví na výsledok.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJelectrek.co
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.