Apple včera aktualizoval svoju stránku o dostupnosti funkcií iOS 8 a do CarPlay pridal ďalších 5 krajín a to do Holandska, Dánska, Nového Zélandu, Ruska a Švédska. S touto päticou nových krajín CarPlay v súčastnosti podporuje celkom 25 krajín po celom svete.

Rozširovanie služby CarPlay

Apple svojou službu rozširuje pomerne rýchlo, pretože na začiatku tohto mesiaca pridal podporu pre Brazíliu, Čínu, Indiu, Thajsko a Turecko. Apple CarPlay je napríklad dostupný aj v susednom Nemecku, blízke Francúzsku, Švajčiarsku alebo Taliansku. Je otázkou, či sa CarPlay dostane aj do Slovenskej republiky, ale ak áno, tak tomu hneď len tak nebude a budeme si pravdepodobne musieť nejakú tú chvíľu počkať. Apple CarPlay však v súčastnosti môžete mať len vo svojom automobile vďaka náhradným dielom do palubných systému od spoločností ako Pioneer a Alpine. Avšak Apple už uzavrel s niekoľkými výrobcami áut zmluvu a tí prisľúbili, že sa CarPlay objaví už v základnej výbave automobilov počas roka 2015.

- Reklama -

Zdroj: macrumors


 


 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.