Apple a Samsung sú na mobilnom trhu obrovskí rivali. Hoci rekordné množstvá smartfónov dodáva len jeden z nich, ani konkurenčný juhokórejský gigant sa nenecháva zahanbiť a musíme uznať, že jeho produkty naozaj stoja za to. Posledné roky sa to Samsungu darí či už po dizajnovej alebo výkonnostnej stránke. Apple vedie so Samsungom dlhoročné súdne spory. Dnes sa obe spoločnosti dočkali rozsudku, ktorý určite nikoho v Apple nepotešil!

Apple musí zaplatiť Samusngu mastnú pokutu, prehralo súdny spor!

Hoci sa na poli mobilných zariadení Apple už dlhé roky snaží vydobiť si svoju pozíciu číslo 1. a bojuje voči konkurenčnému kopírovaniu najmä zo strany Samsungu, ktorý po predstavení iPhonu 2G v roku 2007 pomerne dosť zásadne zmenil dizajn svojich smartfónov a tak celkom evidentne začal kopírovať Apple, tento rok má akúsi smolu.

- Reklama -

Samsungu sa totiž počas dnešných dopoludňajších hodín podarilo vyhrať súd nad spoločnosťou Apple, ktorá je mu momentálne nútená zaplatiť mastných $321 000. Paradoxne za kopírovanie! Samsung sa totiž začal len pred pár dňami súdiť s Applom kvôli tomu, že v Cupertine pomerne elegantne okopírovali niektoré prvky, ktoré poznáme z nadstavby TouchWiz, no nájdeme ich aj v iOS. Napríklad Notifikačné centrum či Control Bar, ktorý vysúvame zo spodku displeja.

Apple samung - svetapple.sk

Centrom hlavnej pozornosti bolo ale aj napríklad umiestnenie tlačidla na uzamykanie zariadenia. Pôvodné bolo umiestnené na vrchnej strane iPhonov, no akonáhle prišiel model 6 a 6 Plus, premiestnilo sa na bočnú časť smartfónov. Paradoxne ide takmer o úplne rovnaké miesto, kde takéto tlačidlo nájdeme aj na Samsungoch. To sa samozrejme chlapcom v Južnej Kórei vôbec nepáči. Presne preto skúsili súd a vyšlo to!

Samozrejme, niekedy si treba najprv pozrieť dátum a potom z pomerne nelogického článku vydedukovať, že išlo len o prvo aprílový žart. Každopádne očividne zafungoval, pokiaľ si sa dostal až sem, ako si nachytal svojich priateľov, frajerku, manželku, rodičov či kohokoľvek iného ty?

Samsung - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here