Apple officiálne kúpil Beats. Správy o nákupe spoločnosti sa šíria už veľmi dlho. Až dnes však prišlo oficiálne vyhlásenie od spoločnosti sídliacej v Coupertine.

Nákup je konečne oficiálny!

Jablková spoločnosť oficiálne potvrdila akvizíciu spoločnosti Beats. Nejde však o čiastku 3,2 miliardy ako sa špekulovalo. Apple nadobudlo spoločnosť o 200 miliónov lacnejšie, teda za 3 miliardy USD. Okrem výborne rozbehnutého Beats a hudobnej streamovacej služby, získa Apple aj dvoch nových spolupracovníkov Dr. Dre a Jimmyho Ioviona. Obidvaja budú vo firme pracovať na plný úväzok! Cieľom celej akvizície je poskytnúť hudbu na vyššej úrovni.

Ako bude platba prebiehať ?

Táto obrovská čiastka bude splatená v následujúcom štvrťroku. Je rozdelená na dve časti. Prvá bude 2.600 miliónov vyplatených v hotovosti a zvyšných 400 miliónov neskôr. Aj keď je konečná cena o niečo nižšia, stále ide o najväčšiu akvizíciu Apple v histórii!

beatsimage

Prečítajte si tiež  Taylor Swift si v reklame od Apple zarepovala a spadla z bežiaceho pásu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here