Slúchadlá z jablkovej produkcie sa stali hitom prakticky od svojho príchodu na trh. Od prvých modelov Beats až po bezdrôtové AirPods sa jablkovej spoločnosti výborne podarilo pretlačiť sa medzi popredných producentov hudobných doplnkov, ktoré trhajú rekordy v predajoch. Podľa nedávnej štúdie takmer 50 % opýtaných spotrebiteľov v USA vlastní buď slúchadlá AirPods alebo Beats.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro a AirPods 3 dostali príjemné vylepšenie, ktoré Apple nespomenulo

Štatistiky, ktorú spracovala spoločnosť Statista, sa zúčastnilo 4 220 dospelých vo veku 18 až 64 rokov. Účastníci prieskumu odpovedali na otázku, aké slúchadlá vlastnia a používajú. Zistilo sa, že 34,4 % respondentov používa slúchadlá Apple AirPods. Prieskum nešpecifikoval o aký konkrétny model v rámci portfólia sa jedná.

Možno ešte zaujímavejší bol fakt, že druhý najvyšší podiel mali slúchadlá Beats by Dre, ktoré tiež spadajú pod spoločnosť Apple. Na Beats pripadlo 15,3 % trhu. Zvyšné priečky sa niesli v nasledovnom duchu: Bose 12,5 %, Samsung 12,2 %, JBL a Sony po 11,4 %, Skullcandy 8,4 % a LG Electronics 7,0 %.

AirPods

Momentálne Apple vo svojom portfóliu slúchadiel AirPods ponúka okrem novinky v podobe tretej generácie základných AirPods aj high-endové modely Max a Pro. Už čoskoro by sme sa mali dočkať aj predstavenia druhej generácie AirPods Pro, ktoré by podľa všetkého mali doraziť s dizajnovými zmenami a novými funkciami.

Ako ste na tom so slúchadlami vy? Používate AirPods, Beats alebo dávate porednosť inej značke? Podeľte sa s nami o vaše názory a skúsenosti v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJStatista
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here