Spoločnosť Apple sa neustále snaží vymýšľať nové spôsoby, aby na svoju platformu prilákala čo najviac vývojárov, hoci jej provízie sú relatívne vysoké (15 % / 30 %) a pre tretie strany nevýhodné. Firma teraz vymyslela novinku, pomocou ktorej sa pokúsi navnadiť ľudí, aby za svoje aplikácie platili viac v rámci zvýhodnených balíkov predplatného. Informoval o tom portál 9to5mac.

Aby sme to skonkretizovali, Apple oznámil novú funkciu „podmienených cien“ pre predplatné v App Store, ktorá má pre vývojárov predstavovať ďalší spôsob, pomocou ktorého môžu získať nových predplatiteľov, alebo si lepšie udržať tých existujúcich. Aby sme to zjednodušili, nová funkcia umožňuje vývojárom ponúknuť zľavnené ceny predplatného pre používateľov, ktorí majú u nich aktívne iné predplatné.

Zaujímavé je, že táto novinka sa netýka len jedného vývojára, ktorý má vo svojom produktovom portfóliu viacero apiek zameraných na predplatné. Do zvýhodnených cien sa môžu zapojiť aj dvaja rôzni vývojári. Na celej veci sa samozrejme musia dopredu dohodnúť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Takto to má fungovať 

9to5mac uvádza ako modelový príklad možnosť predplatiť si časopis Mountain Climber za zvýhodnenú cenu 4,99 $ / mesačne namiesto 5,99 $ / mesačne, ak už má zákazník aktívne predplatné časopisu Ocean Journal.

Apple tvrdí, že tieto cenové zvýhodnenia sa môžu nachádzať jednak priamo v aplikáciách, ale tiež v marketingových kanáloch mimo App Store, alebo potom priamo v tomto internetovom obchode.

Firma tiež vydala verejný prísľub, že pri implementácii tejto funkcie poskytne vývojárom plnú podporu a zároveň zákazníkom čo najviac zjednoduší celý proces nákupu.

Apple už novinku spustil v rámci pilotného testovania, pričom vývojári sa môžu zaregistrovať na tejto internetovej stránke, aby mohli byť včas informovaní o ďalších podrobnostiach. Tie firma zverejní v januári 2024.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na tom, aby sme si mohli vyskúšať aplikácie aj bez inštalácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -