Od predstavenia prvého AirTagu prešli už viac ako dva roky. Od tej doby sa šikovná biela placka s logom nahryznutého jablka postarala o mnoho užitočných vecí, ale aj kontroverzií. Je teda pochopiteľne ten správny čas na to, aby ho Apple aktualizovalo o novú generáciu.

Známy analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že nový AirTag bude lepšie integrovaný s pripravovanou náhlavnou súpravou Apple Vision Pro, ako súčasť ekosystému spoločnosti Apple. Zatiaľ nie je jasné, aké nové funkcie lokalizátor ponúkne, no viac informácií by sme mali mať už čoskoro.

Súčasný AirTag je vybavený čipom U1 pre ultraširokopásmové spojenie. Ten umožňuje funkciu presného hľadania, ktorá ukazuje vzdialenosť a smer AirTagu v rámci lokalizačnej aplikácie Nájsť.

AirTag druhej generácie dorazí až o rok

Analytici a leakeri tiež naznačujú, že modely iPhone 15 budú pravdepodobne vybavené vylepšeným čipom Ultra Wideband 2, takže spoločnosť Apple by mohla plánovať vylepšený čip U2 aj pre Airtag novej generácie.

AirTag sledovacie zariadenie položené na kovovom ráme
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

AirTag je veľmi užitočný napríklad pri trackovaní batožiny či iných predmetov, čím vám môže zachrániť stovky ba až tisícky eur. Po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 33,36 €, vďaka čomu ešte čo to ušetríte. Bežná cena je totiž 39 €.

Rovnako však môžete využiť trik, s ktorým kúpite AirTag ešte omnoho lacnejšie. Apple predstavilo toto zariadenie v špeciálnom balení, v ktorom sa nachádzajú 4 kusy lokalizátorov. Jeho štandardná cena je 129 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate len za 111 €. Jeden kus vás tak vyjde na 27,75 €.

Ak ale čakáte novú generáciu AirTagu ešte tento rok, musíme vás sklamať. Podľa informácií z dodávateľského reťazca sa jeho produkcia začne najskôr v druhej polovici roku 2024.

Najviac pravdepodobným scenárom je tak jeho predstavenie počas budúcoročnej jesene. Podľa tohto harmonogramu je nový AirTag ešte ďaleko od vstupu do predaja, takže v najbližších mesiacoch by sme sa mali dozvedieť o tomto doplnku z kruhov dodávateľských reťazcov ďalšie zaujímaví informácie.

Prečítajte si tiež  Android vyzrel na AirTag. Google zavádza dôležitú funkciu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here