YouTube sa teda nezdá a všetkým nám ukazuje, ako je popredu. Prečo? Pretože dnes spustila video v rozlíšení 8K. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby sa v súčasnosti 8K monitory vôbec vyrábali. Okrem pár 8K televízií, ktoré boli len prednedávnom predstavené na CES v Las Vegas totiž nič iné čo by prehrávalo 8K monitor neexistuje. Aspoň si však môžeš vyskúšať, ako tvoj Mac alebo PC niečo podobné zvláda!

8K

Doba kedy je rozlíšenie FullHD vo svojich najlepších rokoch sa pomaly blíži a my si už musíme zvykať na to, že onedlho budú mať displeje na naších počítačoch omnoho vyššie rozlíšenie. V súčasnej dobe máme na našich počítačoch rozlíšenia ako 2K, 4K či v prípade nového iMacu aj 5K. Aj keď majú takéto rozlíšenie len tie najdrahšie počítače, YouTube to zdá sa berie s nadskokom a už dnes ti ponúka sledovať neuveriteľné 8K video na svojich serveroch.

Pokiaľ si spomenieme na nedávnu minulosť, zistíme, že to nie je tak dávno, od kedy YouTube povolil 4K videá pri 60 FPS. Súčasné rozlíšenia sú pri najdrahších monitoroch, či TV obrazovkách 4-5K Práve preto je veľmi prekvapivé, že YouTube prešiel na 8K už tak skoro. Avšak inováciam netreba brániť a tak dúfame, že sa rovnako rýchlo dočkáme aj 8K monitorov!

Prečítajte si tiež  YouTube Premium za 1,55 € / mesačne? Sú krajiny, kde je to možné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.