Pokiaľ používaš video-knižnicu YouTube, určite ti neuniklo, že v poslednom čase sa na platforme začalo objavovať extrémne množstvo reklám, z ktorých mnohé sú dokonca neprekročiteľné. Služba si dala evidentne za cieľ zarobiť viac peňazí a zároveň donútiť väčšie množstvo používateľov, aby prešli na predplatné YouTube Premium.

A hoci sme svedkami toho, ako reklamy neustále pribúdajú, zahraničný portál AndroidPolice si všimol príjemnú zmenu, ktorá poteší všetkých používateľov. Jedna z najotravnejších reklám, ktorú si na YouTube neznášal možno ani ty oficiálne končí. Podľa všetkého už v roku 2023 nie je taká efektívna.

Na internetovej stránke YouTube Help sa píše, že od 6. apríla 2023 už nebude k dispozícii klasická bannerová reklama, ktorá vyskakuje v spodnej časti prehrávača, keď pozeráš svoje obľúbené video. Bezplatná verzia aplikácie sa teda bude spoliehať na všetky ostatné formáty, ktoré nebudú nijak zasahovať do obrazu (s výnimkou klasických video-reklám).


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Je nutné podotknúť, že vylepšenie sa týka „iba“ počítačovej verzie internetovej stránky, nakoľko na mobilných zariadeniach a ani televízoroch sa tento druh vyskakovacej reklamy nikdy neobjavoval.

Dôvod, prečo sa YouTube rozhodol zarezať nepopulárny banner je pravdepodobne ten, že už v súčasnosti neoslovoval ľudí tak ako kedysi. Inzerenti majú úplne iné, oveľa funkčnejšie formáty, ktoré môžu na propagáciu využiť.

Reklama, ktorá už na YouTube nebude otravovať
Zdroj: YouTube

Platforma ale oficiálne uviedla, že hlavným cieľom zmeny je zlepšenie používateľského rozhrania aplikácie YouTube. Zároveň dodala, že sa bude sústrediť na výkonnejšie a efektívnejšie formáty, ktoré sa zobrazia na počítačoch či mobilných zariadeniach. Bližšie podrobnosti ale zverejnené neboli.

YouTube sa dá sledovať bez reklám aj teraz 

iPhone s aplikáciou YouTube položený na stole
Zdroj: Unsplash / Collabstr

Aj dnes existuje viacero spôsobov, ako sledovať videá na YouTube bez reklám. Jeden zo šikovných trikov nájdeš aj v tomto článku. Samozrejme, tou najrýchlejšou a najjednoduchšou cestou je zaplatiť si za YouTube Premium. Veľkou výhodou tejto služby je, že už ku nej nepotrebuješ Spotify alebo Apple Music. Rozhodnúť sa ale musí každý sám.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Ďalší problém používateľov iPhonu 6 Plus, má problém s OIS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -