Hodinky Apple Watch vychádzajú budúci mesiac, no už teraz sme mali možnosť vidieť niekoľko aplikácií, ktoré sú na ne určené. Mimo iného to bola mimoriadne úspešná aplikácia The Whole Pantry, ktorá pomáhala miliónom užívateľov po celom svete a čoskoro sa mala dostať z obrazovky mobilu na naše zápästia.  Lenže to je minulosťou, keďže kalifornská spoločnosť sa zbavila akýkoľvek zmienok o aplikácii nielen na svojom webe, ale aj v App Store.

Čo bolo dôvodom stiahnutia tejto aplikácie?

Dôvodom je totiž to, že 23-ročná autorka aplikácie Belle Gibson bola obvinená z klamania verejnosti a zo spreneverenia charitatívnych peňazí. Údajne mala klamať o tom, že sa jej podarilo úplne nekonvenčným spôsobom vyliečiť z rakoviny mozgu. Ako sama uvádzala, zhubného nádoru sa zbavila úplne nekonvenčným spôsobom, no ako sa neskôr vyjadrila, jej diagnóza nemusela byť celkom správna. Dezinformovanie je zároveň dôvodom, prečo sa vydavateľstvá rozhodli zrušiť vydanie jej prvej kuchárskej knihy a spolu s ňou aj všetky predobjednávky. Dôvodom pre náhly pád jej kariéry je aj fakt, že vyzbierala tisíce dolárov pre charitatívne účely, no príslušné organizácie od nej nikdy neobdržali ani cent.

Zdroj: SMH.co.au

Prečítajte si tiež  Aktualizuj iOS 10.3.3, odstraňuje bezpečnostnú chybu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.