Aj keď spoločnosť Apple predáva špičkový hardvér, ktorý je zladený so skoro dokonalým softvérom, nie každému to vyhovuje. Safari je v súčasnosti druhým najpoužívanejším prehliadačom na svete pre počítače, pričom na prvom mieste sa nachádza Google Chrome. Ako ale naznačujú analytici z StatCounter, čoskoro sa pozície môžu zmeniť.

Prečítajte si tiež  Zabudnite na skladacie telefóny. Spoločnosť Apple skúma možnosti skladacích MacBookov

Technologický gigant z Cupertina mal v januári 2021 približne 10,38 % podiel na trhu, pričom o rok neskôr (január 2022) klesol na 9,84 %. Aj keď sa to nezdá ako výrazné číslo, v skutočnosti je dosť podstatné. Konkurencia je totiž nebezpečne blízko a podľa analytikov môže spoločnosť Apple ľahko prekonať.

Aby sme boli presnejší, Microsoft Edge má aktuálne 9,54 % podiel na trhu, čo je iba o 0,3 % menej než má Apple! A stále je tu ešte jeden konkurent, konkrétne FireFox od Mozilly, ktorý dosahuje trhový podieľ na úrovni 9,18 %. Ešte v januári 2021 sa pohyboval na hranici 8,1 %, čo môžeme považovať za extrémny nárast.

Lídrom zostáva Google Chrome 

Ako už bolo avizované aj vyššie, lídrom trhu v tomto segmente zostáva spoločnosť Google so svojim prehliadačom Chrome. Ten si drží neohrozený 65,38 % podiel na trhu a žiaden z konkurentov sa ku takejto hodnote ani len nepribližuje.

Uvidíme teda, aká bude budúcnosť Safari, no je dosť možné, že už o rok nebude na druhom, ale rovno na štvrtom mieste čo sa týka trhového podielu.

Prečítajte si tiež  Dizajn iPhonu 14 Pro je hotový. Dodávatelia údajne začínajú so skúšobnou výrobou

Spoločnosti Apple to však môže byť relatívne jedno, nakoľko Safari sa používa najmä na počítačoch s operačným systémom macOS. To znamená, že ak sa budú dobre predávať Macy, pre firmu v zásade nebude dôležité, aký trhový podiel majú iné prehliadače.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -