Aj keď spoločnosť Apple predáva špičkový hardvér, ktorý je zladený so skoro dokonalým softvérom, nie každému to vyhovuje. Safari je v súčasnosti druhým najpoužívanejším prehliadačom na svete pre počítače, pričom na prvom mieste sa nachádza Google Chrome. Ako ale naznačujú analytici z StatCounter, čoskoro sa pozície môžu zmeniť.

Technologický gigant z Cupertina mal v januári 2021 približne 10,38 % podiel na trhu, pričom o rok neskôr (január 2022) klesol na 9,84 %. Aj keď sa to nezdá ako výrazné číslo, v skutočnosti je dosť podstatné. Konkurencia je totiž nebezpečne blízko a podľa analytikov môže spoločnosť Apple ľahko prekonať.

- Reklama -

Aby sme boli presnejší, Microsoft Edge má aktuálne 9,54 % podiel na trhu, čo je iba o 0,3 % menej než má Apple! A stále je tu ešte jeden konkurent, konkrétne FireFox od Mozilly, ktorý dosahuje trhový podieľ na úrovni 9,18 %. Ešte v januári 2021 sa pohyboval na hranici 8,1 %, čo môžeme považovať za extrémny nárast.

Lídrom zostáva Google Chrome 

Ako už bolo avizované aj vyššie, lídrom trhu v tomto segmente zostáva spoločnosť Google so svojim prehliadačom Chrome. Ten si drží neohrozený 65,38 % podiel na trhu a žiaden z konkurentov sa ku takejto hodnote ani len nepribližuje.

Uvidíme teda, aká bude budúcnosť Safari, no je dosť možné, že už o rok nebude na druhom, ale rovno na štvrtom mieste čo sa týka trhového podielu.

Spoločnosti Apple to však môže byť relatívne jedno, nakoľko Safari sa používa najmä na počítačoch s operačným systémom macOS. To znamená, že ak sa budú dobre predávať Macy, pre firmu v zásade nebude dôležité, aký trhový podiel majú iné prehliadače.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -