Prakticky už niekoľko rokov počúvame o tom, aké má spoločnosť Apple ambiciózne plány v oblasti svojich domácich inteligentných reproduktorov – HomePodov. Tieto zariadenia sú v súčasnosti v ponuke dve, pričom zákazník si môže kúpiť buď klasický veľký HomePod (2. generácie) alebo jeho menšiu a populárnejšiu verziu HomePod mini.

Ako, ale teraz informuje portál 9to5mac, budúcnosť tohto zariadenia môže byť ešte veľmi zaujímavá. Spoločnosť Apple totiž začala testovať upravený iPad mini, na ktorom beží operačný systém tvOS. A, že to nie je iba márny výkrik do tmy potvrdila prvá beta verzia tvOS 17.2, kde sa šikovným programátorom podarilo objaviť zmienky o tomto zvláštnom spojení. Samozrejme ide len o interné testovanie, ktoré je prísne utajené.

Aby sme to lepšie špecifikovali, každý firmvér spoločnosti Apple obsahuje súbory, ktoré presne špecifikujú, na aké zariadenia je ho možné nainštalovať. Operačný systém tvOS zvyčajne podporuje len niekoľko modelov Apple TV a samozrejme HomePody.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

V tomto prípade sa však objavili dôkazy o tom, že tvOS je možné nainštalovať za určitých okolností aj na iPad mini 6. generácie, ktorý má 8,3″ dotykový displej. Sada tvOS 17 SDK, ktorá je dodávaná s Xcode 15 totiž obsahuje skrytú podporu tohto zariadenia.

Prítomnosť spojenia HomePodu a iPadu potvrdzujú aj ďalšie dôkazy 

Okrem toho boli aktualizované o ovládače pre iPad mini aj niektoré z tvOS 17 frameworkov, ktorých súčasťou sú audio kalibračné dáta. Druhým dychom, ale treba dodať, že podrobnosti sú len veľmi strohé, pretože tieto súbory neboli nikdy určené na to, aby ich mohli vidieť bežní používatelia alebo vývojári.

Každopádne je však možné z týchto zistení vyčítať, že sa za nimi skrýva niečo, na čom Apple buď v minulosti pracoval, alebo ešte pracuje.

iPad mini môže byť ideálnym zariadením na to, aby imitoval displej, ktorý by bol pripevnený ku HomePodu mini. Uvidíme teda, kedy sa takéhoto zariadenia dočkáme. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zvyšuje ceny: iPad mini bude na Slovensku zo dňa na deň drahší. Tu ho ešte kúpite za rozumné peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -