Zdá sa, že potetovaní užívatelia Apple Watch budú mať problém s ich používaním. Prví majitelia svojich Apple Watch objavujú aj prvé problémy, spojené s hodinkami a to v prípade detekovania potetovanej kože. Prípady sa objavili u ľudí s tmavým podkladom a celoplošným tetovaním, napríklad “ Rukáv „. 

O probléme

Zdá sa však, že problémy sa odvíjajú aj od farby tetovania. Istý užívateľ na Reddite má totiž na svojom zápästí čierne tetovanie a práve na tejto ruke mu hodinky nefungovali. Keď si ich navliekol na druhú ruku, na ktorej tetovanie nemá, hodinky ruku detekovali bez väčších problémov a začali fungovať. Funkcia detekcie zápästia je založená na práci svetelných senzorov na zadnej strane zariadenia, ktoré slúžia na účely merania srdcového tepu. Hodinky v rámci tejto procedúry vysielajú infračervené alebo zelené LED svetlo, ktorým detekujú tok krvi. Je teda možné, že Apple Watch môžu mať problém so správnosťou meraní kvôli kovom, ktoré sú súčasťou tetovacieho atramentu.

- Reklama -

Zdroj: 9to5mac.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.