Spoločnosť Apple sa už vo veľkom pripravuje na vývojársku konferenciu WWDC 2023, ktorá odštartuje za menej ako mesiac. Uvidíme na nej operačný systém iOS 17, iPadOS 17, macOS 14 či watchOS 10. A aj keď sme boli doposiaľ zvyknutí na to, že uvedený event nebol nijak extra „vzrušujúci“, tentokrát by sa to mohlo zmeniť.

Naznačila nám to samotná spoločnosť Apple počas uplynulého dňa, kedy zverejnila novú tlačovú správu na inováciu pre svoj iPad. Poprvýkrát v histórii si doň budete môcť nainštalovať profesionálne počítačové programy Final Cut Pro a Logic Pro, vďaka ktorým sa posunie využiteľnosť zariadenia na úplne novú úroveň.

Týka sa to všetkých tabletov, ktoré majú procesor M1 alebo M2. Nemusíte teda vlastniť ani ten najdrahší iPad Pro z roku 2022, ale postačí vám pokojne aj dostupný iPad Air 5. generácie, ktorý na Slovensku kúpite po zľave od 658 €. A prečo je to dôležité?

Zmeškať WWDC 2023 by bola chyba. Tu je dôvod 

Apple oznámilo konferenciu WWDC 2023
Zdroj: Apple

Mnoho ľudí si neuvedomuje, akou zásadnou inováciou je príchod Final Cut Pro a Logic Pro na platformu iPadOS. Tvorcovia a profesionáli vďaka tomuto zariadeniu zjednodušia svoje pracovné postupy a najlepšie programy na úpravy videí, alebo tvorbu hudby na svete budú mať k dispozícii aj na prenosnej dotykovej obrazovke.

Ide o presne ten typ inovácie, ktorú si spoločnosť Apple necháva, ako povestnú čerešničku na torte v rámci konferencií, akou je aj WWDC 2023. Teraz však predstavilo brutálnu novinku len formou tichej tlačovej správy mesiac pred tým, ako na ňou mohla upozorniť milióny divákov po celom svete. A to je prinajmenšom podozrivé.

Portál BGR sa preto domnieva, že spoločnosť Apple musela uvedenie Final Cut Pro a Logic Pro pre iPad vystrihnúť z oficiálneho programu na WWDC 2023, pretože tu pre túto novinku už nezostalo miesto.

Firma chce okrem operačných systémov predstaviť aj väčši 15″ MacBook Air s procesorom M2, či revolučný AR/VR Headset, ktorý by mohol zmeniť celý technologický priemysel. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne.

Čo od WWDC 2023 očakávate vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple už nie je kráľom predaja smart hodiniek a náramkov. Predbehlo ho Xiaomi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -