Apple Watch sú prvým zariadením od Apple, ktoré používa OLED displej. Apple nám štandardne nepovedal o displeji viac, než je nevyhnutne nutné. Teda, že ide o flexibilný Retina displej.

Prekvapivá informácia

S celkom prekvapivou informáciou prichádza DisplayMate, ktorý displeja otestoval a zistil, že Apple Watch Sport majú lepší displej než drahšie varianty Apple Watch. V DisplayMate vykonali mnoho testov a zistili, že odrazivosť Apple Watch so zafírovým sklom je 8,2 %, čo predstavuje takmer dvojnásobok odrážavosti Ion – X skla, ktoré majú Apple Watch Sport. DisplayMate konštatuje, že Apple odviedol skvelú prácu v technológii lepenia skla na displej , kde sa eliminuje vzduchová medzera, ale že iPhone 6, ktorý má Ion – X krycie sklo má odrazivosť iba 4,6 %. DisplayMate netestovali Apple hodinky Sport s Ion – X sklom, ale očakávajú , že má podobnú odrazivosť ako iPhone 6, teda skoro dvakrát menšiu než Apple Watch so zafírovým sklom. Použitie zafírového skla má za následok horšie podanie svetelnosti a kontrastu displeja aj sýtosti farieb.

Zdroj: displaymate.com
Prečítajte si tiež  Samsung si robil srandu z iPhonu X
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.