Je priam neuveriteľné, že uplynulo celých 13 rokov, odkedy do kín dorazil prvý film Avatar a navždy zmenil filmový priemysel. Stal sa celosvetovo najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias a jeho celkové tržby prekročili sumu 2,84 miliardy dolárov. V roku 2009 Avatar ukázal svetu skutočné možnosti snímania pohybu a 3D technológie.

Po takmer 7 rokoch produkcie sa na premiéru Avatar: Cesta vody môžeme tešiť 16. decembra a očakávania sú naozaj veľké. Čo zatiaľ o filme vieme a čo môžeme reálne očakávať od tohto vytúženého pokračovania?

Je veľmi dlhý

James Cameron je známy tým, že točí dlhé filmy, ktoré vždy presahujú 2 hodiny, a nový Avatar nebude výnimkou. Slávny režisér sa nechal počuť, že určite sa veľa divákov bude sťažovať na minutáž filmu, ktorá sa údajne blíži k hranici troch hodín.

Zdá sa, že toto je nový posun v odvetví, pričom čoraz viac filmov poľahky prekonáva hranicu dvoch hodín. Ocenia to nielen diváci, ale aj filmári, ktorí tak majú viac času preniesť svoje milované príbehy na veľké plátno.

Je vizuálne ohromujúci

Po pandémii COVIDu, ktorá prinútila mnohé odvetvia presunúť sa online, čo spôsobilo raketový nárast popularity streamovacích služieb, online kasín, donášky jedla a video konferencií, James Cameron konečne prináša majstrovské dielo, na ktoré treba vyjsť zo zóny komfortu, lebo žiadne domáce kino divákom nedokáže ponúknuť to, čo tento film sľubuje.

Avatar 2 má byť veľkolepý vizuálny zážitok, vraj opäť bude revolučný a akoby z iného sveta. Cameron je mimoriadne talentovaný filmár a tento film má svetu dokázať, že úspech prvého Avataru nebol len šťastnou náhodou. Keďže Cameron vie, ako vysoko je nastavená latka očakávaní pre Avatara 2 – a vzhľadom na to, že film vznikal viac ako 6 rokov – dá sa predpokladať, že Avatar 2 nás v kine skutočne uchváti.

Je veľmi rodinne orientovaný

Dej druhej epizódy sa odohráva viac ako desaťročie po udalostiach prvého filmu, čo si domyslíme z toho, že Jake a Neytiri tu žijú so svojimi deťmi. Ako sa uvádza v oficiálnom resumé, film „…začína rozprávať príbeh rodiny Sullyovcov, problémy, ktoré ich prenasledujú, čo všetko sú ochotní urobiť, aby boli v bezpečí, aké boje bojujú, aby zostali nažive, a aké tragédie prežívajú.“

Vďaka svojej rodinnej orientácii môže film osloviť veľké množstvo divákov, pretože témy rodiny, lásky, ochrany a prežitia sú univerzálne pre všetky národy. Môžeme očakávať dojímavý a srdečný príbeh o láske a strate a diváci by si asi okrem pukancov a koly mali vziať aj balíček vreckoviek.

Prečítajte si tiež  Top Gun: Maverick síce v kinách končí, no film prichádza na streamovacie platformy

Je plný hviezd

Zoe Saldana (Neytiri) aj Sam Worthington (Jake Sully) sa vracajú, aby pokračovali vo svojej avatarskej ceste. Stephen Lang sa v nadchádzajúcich pokračovaniach považuje za hlavného antagonistu, a hoci postava Sigourney Weaver zomrela počas prvého filmu, herečka sa k obsadeniu Avatara 2 pripojí v inej postave.

Avatar 2 sa môže popýšiť aj ďalšími top hviezdami: už v decembri sa môžeme tešiť na Kate Winslet a v ďalších pokračovaniach sa má objaviť aj Vin Diesel. Winslet prvýkrát od filmu Titanic (1997) opäť spolupracuje s Cameronom.

Odohráva sa hlavne pod vodou

Hlavný dôvod, prečo bol Avatar 2 toľkokrát odložený, súvisí s tým, že Cameron mal predstavu, že by sa dej filmu mal odohrávať pod vodou. Keďže technológia snímania pohybu pod vodou nefungovala rovnako ako nad hladinou, Cameron bol nútený film niekoľkokrát odložiť, kým sa mu nepodarilo vytvoriť vlastnú technológiu snímania pohybu a konečne začať realizovať svoju podvodnú víziu.

Herci museli absolvovať špeciálny výcvik vo voľnom potápaní, aby dokázali držať krok s požiadavkami režiséra. Filmový štáb na natáčanie postavil obrovskú vodnú nádrž a Kate Winslet dokonca dokázala zadržať dych pod vodou na neuveriteľných sedem minút a 14 sekúnd, čím prekonala rekord Toma Cruisa!

Avatar: Cesta vody si rozhodne musia pozrieť diváci všetkých vekových kategórií a žánrových preferencií. Avatar, to nie sú len filmy – je to aj inovácia, rast, vytrvalosť, trpezlivosť a oveľa viac… a my sa už nevieme dočkať! 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here