Bezdrôtové nabíjanie podobné AirPower v aute

Spoločnosť Aira informovala, že získala strategickú investíciu od automobilového dodávateľa Motherson, vďaka ktorej pomôže zakomponovať novú technológiu bezdrôtového nabíjania FreePower priamo do palubných dosiek alebo odkladacích priestorov budúcich vozidiel.

Obe firmy sa zameriavajú na spoločný vývoj, výrobu a dodávky bezdrôtových nabíjacích modulov, ktoré sú používané v automobilovom priemysle. Vďaka unikátnym patentom sa dajú ľahko zakomponovať do interiérov, čím sa vodič zbaví akýkoľvek káblov.

Na rozdiel od tradičných nabíjacích podložiek, ktoré pre svoju funkčnosť vyžadujú presné umiestnenie smartfónu, dokáže FreePower dopĺňať energiu na celej ploche konkrétneho miesta (to môže byť výrazne väčšie než doposiaľ).

Patentová technológia spolieha na systém Qi a počíta s viacerými zariadeniami súčasne. Tak isto môže fungovať cez väčšie množstvo povrchových úprav či materiálov.

Aira si dnes predstavuje vozidlo s viacerými veľkými odkladacími plochami (viď galéria), ktoré by umožňovali nabíjanie. Zobrazovaný koncept ukazuje dlhú stredovú konzolu, na ktorej sú položené 2 smartfóny a tak isto slúchadlá AirPods.

Pochopiteľne, presný dizajn a implementácia technológie stojí na výrobcoch automobilov a tak isto možnostiach jednotlivých modelov vozidiel. Nápad sa nám ale veľmi páči a veríme, že už onedlho si ho budeme užívať aj v praxi. Čo na to poviete vy?

Prečítajte si tiež  Čo by ste zmenili na iPhone 15? Apple začal zákazníkom posielať dotazníky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.