Svet kryptomien zažíva neľahkú skúšku. Ako informuje Teraz, druhá najväčšia kryptoburza FTX má aktuálne rozsiahle problémy s likviditou. Zachraňovať ju musí konkurencia.

FTX prevezme konkrétne najväčšia kryptoburza na svete, platforma Binance, ktorú určite všetci dobre poznáte. Urobí tak potom, ako sa FTX dostala do finančných ťažkostí.

Celá situácia dokonca vyústila do oslabenia mnohých kryptomien na čele s Bitcoinom. Dočasne síce správa o záchrane situáciu zlepšila a čiastočne upokojila investorov, čo malo za následok, aspoň zatiaľ, zmazanie strát a posilnenie trhu, no dnes je všetko naopak.

O tom, že spoločnosť Binance podpísala predbežnú nezáväznú dohodu o „plnom prevzatí FTX.com“ informoval generálny riaditeľ najväčšej kryptoburzy Changpeng Zhao na svojom Twitteri.

Bitcoin na dvojročnom minime 

Aktuálny stav Bitcoin
Zdroj: Google

Aj keď sa celý trh nakrátko po oznámení potencionálnej akvizície začal dostávať do normálu, Bitcoin pred malou chvíľou zletel na svoje dvojročné minimum. Dnes (9. 11. 2022) sa obchodoval za približne 16 570 dolárov za kus, pričom ešte včera dosahoval hodnotu 20 633 dolárov za kus.

Len pre načrtnutie vážnosti celej situácie, Bitcoin mal naposledy podobne nízku hodnotu ako dnes ešte v decembri 2020. Znamená to, že kryptomena sa dostala na svoje dvojročné minimum a nikto zatiaľ nevie, ako to bude pokračovať ďalej.

Aktuálny stav Bitcoin
Zdroj: Google

Po tom, čo sa trh zotavil sa Bitcoin stále predáva za necelých 17 000 dolárov za kus.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Binance pozastavuje výbery. Najväčšia kryptoburza na svete prichádza s nečakaným krokom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -