V septembri tohto roku nám spoločnosť Intel, ktorú poznáme predovšetkým ako výrobcov procesorov pre naše Jablkové počítače, predstavila cestu, ktorou sa bude uberať. Predstavila nám naozaj luxusný inteligentný náramok pre ženy, ktorý nazvala MICA. O tomto náramku sme zatiaľ príliš veľa nevedeli až do včera, kedy Intel prezradil vybraným novinárom bližšie informácie. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo nám náramok, pokrytý haďou kožou, ponúkne.

Bez pripojenia

The Wall Street Journal tvrdí, že nový náramok sa začne predávať ešte v decembri tohto roka za cenu 495 $ čo je v prepočte približne 397 €. Zaujímavosťou je, že ho nebude potrebné spárovať so žiadnym smartfónom či tabletom, a tak bude môcť fungovať úplne samostatne.

iiiiiiiiii

Internet na dva roky zadarmo

Zaujímavosťou, ktorú náramok MICA ponúkne je interenet, predplatený na dva roky v cene zariadenia, vrátane medzinárodného roamingu. Táto zmluva platí konkrétne pre operátora AT&A. Po dvoch rokoch používania budete mať samozrejme možnosť za poplatok zmluvu predĺžiť.

iiiiiiiii

Displej

Intel vložil do svojho inteligentného náramku dotykový displej, ktorý bude pokrývať zafírové sklíčko rovnako, ako v prípade hodiniek Apple Watch. Na ňom budeme môcť sledovať jednoduché informácie, ktoré nám budú prichádzať napríklad z Facebooku, Twitteru či Gmailu.

iiiii

Výdrž batérie

Te,n kto si zakúpi takýto náramok, sa určite bude zaujímať aj o to, koľko vlastne vydrží na jedno nabitie. Intel uvádza, že MICA vydrží na jedno nabitie až 48 hodín, čo je relatívne slušná doba, pokiaľ vezmeme do úvahy fakt, že Apple Watch vydržia len jeden deň!

iiiiiiii

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.