Nie je žiadnou novinkou, že príchod extrémne výkonného čipu M1 rozčeril vody na poli všetkých producentov procesorov a ostatného hardvéru. Posledné informácie nasvedčujú tomu, že situácia na trhu nebude spoločnosti Intel vôbec priať.

Apple vidí svoju iniciatívu vo forme kompletného preorientovania sa na procesory Apple Sillicon na približne dvojročnú cestu. Omnoho väčším zásahom do postavenia Intelu na globálnom trhu by malo predstavovať aj nedávne ohlásenie príchodu nového čipu M1X/M2.

Intel

Vo vzťahu k Applu prichádza Intel až o 50% objednávok. Do roku 2023 by sa toto číslo malo zvýšiť až na 80%, čo peňaženku popredného výrobcu procesorov určite zabolí.

Intel sa už snažil o antikampaň voči Apple, preto môžme predpokladať, že rovnaké kroky sa v budúcnosti budú diať častejšie.

Podľa agentúry Bloomberg Apple momentálne testuje high-endové čipy, ktoré by sa mali popýšiť výkonom 32 jadier a 128 jadrovou grafickou kartou.

Nám ostáva len čakať a tešiť sa na to, s akou náložou vyrukuje gigant z Cupertina pri najbližšom predstavovaní nových počítačov s macOS. Napíšte nám do komentára, či ste ochotní opustiť Intel za predpokladu náhrady za čip M1, Apple Sillicon. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Intel má v pláne nalákať Apple na opätovnú spoluprácu. Chce to docieliť výkonnejšími čipmi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.