Spoločnosť Samsung nám včera predstavila úplne novú vlajkovú loď s označením Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, ktorá má zakrivený displej. Tento smartfón sa toho od iPhonu naučil naozaj veľa a dokazuje to aj svojou cenovkou. Tá je na Samsung naozaj nečakane vysoká! Pozrite si viac.

Cena ako za iPhone

V spoločnosti Samsung sa rozhodli, že pôjdu tvrdo po svojej konkurencii. Nielen software, hardware či množstvo iných vecí, ktoré nájdeme v novej vlajkovej lodi Galaxy S6 bolo prevzatých z iPhonu 6. Samsung sa rozhodol stanoviť aj svoju cenovku na veľmi podobnú úroveň ba priam až rovnakú. Pokiaľ si budete chcieť zakúpiť Galaxy S6 Edge zaplatíte v najvyššej konfigurácií takú nehoráznu čiastku, že by to hádam nikto ani nečakal!

- Reklama -
First-Galaxy-S6-edge-benchmarks-2
Samsung Galaxy S6 láme všetky výkonnostné rekordy, nameraných mu bolo až 70,000 bodov!

Základná cenovka je teda stanovena na 699€. Je to vlastne úplne totožná cena, ako by ste zaplatili za iPhone 6 až na tú maličkosť, že Samsung vyhráva úložným priestorom, ktorého je tu až 32GB. Ďalšia verzia ponúka 64GB a jej cena je 799€. Poslednou v ponuke je najväčšia 128GB verzia. Za tú si potencionálny majiteľ priplatí až 899€. To však vôbec nie je všetko. Tu sme totiž hovorili len o Samsungu Galaxy S6 a Samsung predstavil aj model so zakriveným displejom, ktorý je logicky drahší. Koľko teda stojí Galaxy S6 Edge?

Za model so zakriveným displejom si budete musieť priplatiť ešte neuveriteľných 150€ k základnej verzii. Potom cena stúpa v závislosti od pamäte o 100€. Znamená to teda, že absolútny 32GB základ bude stáť 849€, zlatá stredná cesta so 64GB úložiskom 949€, no a absolútny vrchol ponuky so 128GB pamäťou 1049€.

Samsung Galaxy S6 - svetapple.sk
Samsung Galaxy S6 – svetapple.sk

Na jednej strane je pochopiteľné, že nový model od Samsungu používa prémiové materiály ako aj pokrokový čip set, no nemyslíme si, že by si mohol dovoliť podobné cenové prešľapy a môže to byť práve jedna z vecí, ktorá tento smartfón “zabije”. 1049€ nezaplatíte ani za iPhone 6 Plus 128GB (999€) a to ide o v súčasnosti najdrahší smartfón na trhu. Znamená to teda, že ho nahradí Samsung)

Za najdrahší Galaxy S6 Edge so 128GB pamäťou zaplatíte až neuveriteľných 1049€!
Za najdrahší Galaxy S6 Edge so 128GB pamäťou zaplatíte až neuveriteľných 1049€!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.