Pokiaľ ste tento týždeň narazili na stránku Ai.com (AI – Artificial Intelligence – umelá inteligencia), pravdepodobne vás prekvapil jej obsah. Akonáhle na ňu totiž kliknete, na obrazovke sa vám objaví revolučný ChatGPT, ktorý poháňa práve umelá inteligencia. Samotná doména „Ai.com“ bola pritom dlhú dobu na predaj až do chvíle, kým zhruba pred dvoma rokmi nezmizla z ponuky. Podľa portálu Connect mala roky patriť spoločnosti Future Media Architects, ktorá sa zaoberá obchodovaním s doménami.

Spoločnosť FMA mala predať doménu „Ai.com“ ešte v septembri 2021, pričom na to využila sprostredkovateľa, internetovú stránku Saw.com. A aj keď nebolo dlhú dobu jasné, kto je nový majiteľ a koľko za dómenu zaplatil, ukazuje sa, že dnes je v rukách spoločnosti OpenAI, ktorá prevádzkuje svetoznámeho chatbota.

Portál Connect tiež dopĺňa, že spoločnosť FMA v minulosti vlastnila aj adresu Kiwi.com. Tu predala českej spoločnosti, ktorá sa zaoberá vyhľadávaním lacných leteniek, ubytovania atď. za približne 750 000 €.

Doména Ai.com mohla stáť šialené peniaze 

Čo sa týka domény Ai.com, pôvodne sa predávala za viac ako 10 miliónov eur. Radí sa tak do rebríčka TOP 10 najdrahších domén v histórii. A aj keď nie je známe, koľko za ňu spoločnosť OpenAI zaplatila, pokojne to mohlo byť aj viac, pretože práve v týchto chvíľach sa rozšírená realita dostáva výrazne do povedomia bežných ľudí. Doména je navyše jednoduchá, takže sa dá ľahko zapamätať.

Spoločnosť OpenAI žiaľ tento obchod nekomentovala a záznam v registri domén zostal súkromný. Bližšie podrobnosti sa teda tak skoro nedozvieme. Dôležité je však zdôrazniť, že práve za sumu na úrovni 10 miliónov eur sa v minulosti (2014) predala napríklad doména automobilky Tesla „Tesla.com“ alebo doména „Hotels.com“ (2001). A ak vás zaujíma, koľko stála skrátená doména Facebooku „Fb.com“ (2010), tak to bolo menej – cca 8 miliónov eur. Aj to ukazuje, aká je doména Ai.com v skutočnosti lukratívna.

Loopi
REKLAMA

Ak sa teda budete chcieť dostať ku chatbotovi ChatGPT, po novom vám bude stačiť zadať len adresu Ai.com a o zvyšok sa postará presmerovanie. Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám toto nové riešenie páči. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Obľúbený iPad mini kúpite za veľmi výhodnú cenu. Má veľký displej a výkonný procesor
Môže ťa zaujímať
- Reklama -