Spoločnosť OpenAI, ktorá stojí za jedným z najsofistikovanejších AI nástrojov súčasnosti oznámila prostredníctvom tlačovej správy veľkú novinku. Jej ChatGPT bol doposiaľ dostupný len pre registrovaných používateľov a vďaka obrovskému úspechu ho týždenne používalo viac, ako 100 miliónov ľudí v 185 krajinách celého sveta. Zdá sa však, že to bude po novom ešte jednoduchšie.

ChatGPT totiž bude dostupný aj bez samostatného účtu, vďaka čomu sa ku nemu bude môcť dostať ešte viac ľudí bez akýchkoľvek obmedzení. Hlavným cieľom tohto kroku je sprístupniť AI každému, kto je zvedavý na jej schopnosti.

Netreba však zabúdať na to, že hoci sa dá ChatGPT používať bez účtu, všetko čo do neho napíšete bude odosielané na servery spoločnosti OpenAI a následne využívané na zlepšovanie jazykových modelov. Našťastie však existuje možnosť, ako túto funkciu vypnúť a dokonca sa to dá ako s účtom, tak aj bez účtu.

Na plnohodnotný „ChatGPT“ potrebujete aj naďalej účet 

Ďalšia dôležitá informácia je, že pokiaľ budete mať ChatGPT zapnutý bez registrácie, nebude sa vám ukladať história vašich chatov, ktorá je pre prácu s týmto nástrojom dosť dôležitá a takisto ich nebudete môcť zdieľať.

Navyše, skutočné čaro tohto nástroja objavia mnohí až vtedy, keď si predplatia balík ChatGPT Plus. A ku tomu už samozrejme registráciu treba.

OpenAI na záver uvádza, že ChatGPT bez registrácie bude sprístupňovať postupne. Nám napríklad v čase písania tohto článku na Slovensku ešte táto verzia internetovej stránky nefungovala, no v priebehu hodín sa môže situácia zmeniť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Film Bankár si môžete pozrieť na Apple TV+ zadarmo bez predplatného!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.