Niektorí ľudia sú ochotní riskovať absolútne nepochopiteľným spôsobom. Ako informuje Smartmania, profesionálny fotograf a influencer Remi Lucidi na to doplatil vlastným životom. Chcel si urobiť „frajerské“ selfie na Instagram, pričom plánoval využiť rozsiahly výhľad na celý Hongkong z vysokého mrakodrapu. Stalo sa mu to však osudným.

Na sociálnych sieťach môžete často naraziť na videá, ako prevažne mladí ľudia lezú na mrakodrapy, komíny, vysielače či dokonca mosty. Veľakrát tu aj skáču, či predvádzajú rôzne „kaskadérske“ kúsky, pri ktorých neuveriteľne hazardujú so svojim životom.

Jedným z takýchto tvorcov bol aj spomínaný 30-ročný Remi Lucidi. V minulosti zverejnil zábery z mrakodrapov v Dubaji, Bulharska či Francúzska. Pri výlete na komplex troch obytných budov Tregunter v centre Hongkongu však precenil svoje sily.

Muž vošiel do budovy, aj keď ho nikto oficiálne nepoznal

Samotný prípad smrti tohto influencera je zvláštny svojim priebehom. Lucidi mal doraziť na recepciu mrakodrapu, kde recepčnému oznámil, že sa chystá navštíviť svojho priateľa. Ten mal žiť údajne na 40. poschodí.

Recepčný si túto informáciu síce skúsil overiť, no bolo mu oznámené, že tohto človeka na spomínanom poschodí nikto nepozná. Aj tak bol ale pustený do výťahu, kde ho už ochranka nestihla zadržať.

Lucidimu sa podarilo dostať až do 49. poschodia a následne kráčal ďalej po schodoch. Jeho cesta pokračovala do podkrovného bytu na 68. poschodí, kde údajne v 230 metrovej výške búchal do jeho okna. V tomto čase bol už milovník adrenalínu mimo dosahu kamier.

Zomrieť mohol ešte pred dopadom na zem 

Momentálne nie je jasné, čo sa presne stalo, no podľa portálu South China Morning Post sa podarilo nájsť Lucidiho kameru práve v blízkosti spomínaného bytu. Telo potom ležalo dole na ulici bež akýchkoľvek známok života. Človek takýto pád nemá šancu prežiť.

Zatiaľ nie je jasné, čo presne spôsobilo smrť, no tá mohla nastať už počas pádu, pri dopade na zem, alebo aj pred tým, keď skolaboval v obrovskej výške.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.