Spoločnosť Apple predstavila pred pár rokmi špičkové slúchadlá AirPods Max, ktoré si dnes môžete kúpiť v samostatnom predaji za pomerne mastných 579 €. A hoci nepopierame, že ide o kvalitne spracovaný produkt, s mimoriadnym zreteľom na kompatibilitu a zvuk, na slúchadlá od Sony, ktoré sú výrazne lacnejšie sa jednoducho nechytá. Najlepšie ceny pre AirPods Max nájdete aktuálne tu.

Vieme to z vlastnej skúsenosti, nakoľko sme AirPods Max testovali a robili sme to po boku slúchadiel Sony WH-1000XM4 a neskôr Sony WH-1000XM5. Vo výsledku sme mali so všetkými pozitívnu skúsenosť, no so zariadeniami od Sony bol zážitok citeľne lepší. Koľko však stoja?

Pozrime sa najprv na lacnejší model Sony WH-1000XM4, ktorého hardvér je po technickej stránke trochu starší. Tieto slúchadlá za rozumné peniaze ponúkajú špičkovú 30 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie frekvenciu 4 Hz až 40 kHz, citlivosť 105 dB, 40mm meniče, technológie Bluetooth 5.0 a NFC, integrovaný mikrofón, ACN (aktívne potlačenie okolitého hluku a mnoho ďalšieho. No a cena? Tá je v porovnaní s AirPods Max doslova rozprávková.

Cena za Sony WH-1000XM4 a Sony WH-1000XM5 príjemne prekvapí 

Sony WH-1000XM4
Zdroj: headphonesty.com

Za Sony WH-1000XM4 totiž v súčasnosti zaplatíte v e-shope Hdmobil.sk iba 298,9 €, hoci niektorí iní predajcovia ich majú k dispozícii aj o 50 či dokonca 100 € drahšie.Ak hľadáte Sony WH-1000XM4, aktuálne sú za najlepšiu cenu tu.

Ak ste ale skutočne nároční a chcete prvotriednu kvalitu, zaujmú vás skôr Sony WH-1000XM5, ktoré prišli na trh len minulý rok .V porovnaní s predchodcom sú o čosi drahšie, no rozdiel to nie je veľký.

Bežná cena týchto slúchadiel sa pohybuje na úrovni 419 €. Predajca Digital24.sk ich má ale k dispozícii len za 379 €, čo je cena, kvôli ktorej sa nad nimi oplatí porozmýšľať. Aktuálne najlepšie ceny pre Sony WH-1000XM5 nájdete tu.

Sony WH-1000XM5
Zdroj: Sony

Ak však hľadáte kvalitu za dobré peniaze, určite vám postačí aj starší model Sony WH-1000XM4 za necelých 300 €. Škoda len, že produkty od Sony nikdy nebudú tak dokonalo kompatibilné s Apple zariadeniami, ako práve AirPods Max. To však platí aj pre všetkých ostatných výrobcov.

Dajte nám vedieť do komentára, pre ktoré slúchadlá od Sony by ste sa vo finále rozhodli vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra sú v zľave. Skoro dokonalé hodinky kúpite za výbornú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here