Apple je v súčasnosti najhodnotnejšou spoločnosťou sveta a jej produkty sú obľúbené po celom svete. Má však aj svoj verný klon, ktorým je čínska spoločnosť Xiaomi prezývaná aj ako “Čínske Apple”. Táto spoločnosť sa postupne stáva jedným z najväčších výrobcov smartfónov sveta a útočí na spoločnosť, od ktorej sa veľa naučila!

Vymeníme vám iPhone za náš smartfón!

Či je to dizajn a či software, pri smartfónoch spoločnosti Xiaomi je hneď všetkým jasné, kde sa zobrala inšpirácia na tieto zariadenia. Je to jednoducho verný klon Apple, ktorý vyrába pekné produkty s naozaj výhodnou cenovkou a počas posledných dní sa v spoločnosti rozhodli, že urobia jeden taktický krok v neprospech Apple! Rozhodli sa, že vám váš starší iPhone 5S vymenia za Xiaomi Mi Note a novší iPhone 6, 6 Plus zasa za lepšie vybavený Mi Note Pro.

- Reklama -

Akcia sa nepodarí!

Aj keď je spoločnosť Xiaomi presvedčená o opaku a dokonca pripravuje aplikáciu, ktorú umiestni do AppStore aby ste jednoducho preniesli vaše kontakty do smartfónu Xiaomi priamo z iPhonu, je  viac než isté, že sa táto akcia nepodarí. Veď kto by chcel vymeniť originál a hlavne iPhone za okopírovaný čínsky Android? Netvrdíme, že Xiaomi robí zlé smartfóny, práve naopak. No myslíme si, že pokiaľ chce urobiť podobný krok, tak jednoducho nemajú šancu!

Xiaomi Redmi Note - svetapple.sk
Xiaomi Redmi Note – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.