Len prednedávnom sme pre vás písali článok o tom, že inteligentný hlasový asistent od Microsoftu, Cortana, dokáže úspešne predpovedať výsledky zápasov na základe mnohých analýz. Zdá sa však, že futbal nie je jediné, čo jej ide. Okrem škótskeho referenda predpovedala s 83% úspešnosťou víťazov Oscarov!

Úspešne predpovedala Oscarov!

Hlasový asistent od spoločnosti Microsoft si na svoju stenu úspešných tipov môže pripísať ďalší plusový bod. Prednedávnom pred odovzdávaním ceny Oscarov 2015 a hlasovému asistentovi, ktorý je už niekoľko rokov vo vývoji, sa podarilo uhádnuť 20 z 24 víťazov daných kategórií. V praxi to teda znamená, že Cortana predpovedala až s 83% úspešnosťou a to je na počítačový systém viac než dobré.

- Reklama -

Microsoftu sa vlastne Cortanu podarilo presláviť najmä vďaka tipovaniu, keď na majstrovstvách sveta uhádla s výnimkou jedného zápasu, výsledky všetkých ostatných, vrátane toho finálového a to už je naozaj čo povedať! Áno, poviete si, mohla to byť náhoda, no naďalej úspešne tipuje Premier League, uhádla výsledok škótskeho referenda, no a napokon aj 20 z 24 výhercov Oscarov.

Cortana - svetapple.sk
Cortana – svetapple.sk

Pokiaľ má teda nejaký software predpovedať našu budúcnosť, určite to bude práve Cortana, ktorá je v tipovaní absolútna jednotka. Na jej výsledky sa dá takmer vždy spoľahnúť a s istotou môžme povedať aj to, že pokiaľ niekto nespraví opatrenie, stávkové kancelárie majú vážny problém!

Cortana - svetapple.sk
Cortana – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.