Spoločnosť Disney+ sa chystá na revolučne zmeny pre svoju streamovaciu službu zavedením tradičných televíznych kanálov podľa vzoru iných platforiem, ako sú Roku, Pluto TV a Tubi. Podľa správy, o ktorú sa postaral portál The Information chce Disney+ vylepšiť svoju platformu začlenením žánrovo špecifických programových kanálov, vrátane obsahu s tematikou Star Wars alebo Marvel.

Očakáva sa, že tieto nové kanály budú divákom k dispozícii zadarmo, ale budú obsahovať reklamu, čo je model známy ako FAST (Free Ad-supported Streaming Television). Ako píše Androidauthority, cieľom tohto kroku je zvýšiť angažovanosť divákov a udržať si ich prostredníctvom diverzifikácie ponuky obsahu, a tým podnietiť predplatiteľov, aby na platforme trávili viac času.

Hoci presné podrobnosti a načasovanie spustenia týchto kanálov zostávajú utajené, strategický zámer je jasný: Disney+ sa snaží poskytnúť svojim používateľom väčšiu hodnotu a udržať ich v pozornosti vďaka širšej škále možností sledovania.

Veď nebudeme si klamať, že častým problémom pri týchto službách je len samotný výber obsahu, ktorý budeme pozerať. Takto ho Disney+ mnohým ľuďom doslova naservíruje.

Tento prístup nasleduje širšie trendy v odvetví, kde streamovacie služby skúmajú spôsoby, ako do svojej ponuky začleniť viac tradičných televíznych prvkov. Zdá sa, že tie ľuďom chýbajú, hoci práve odklon od tradičného televízneho formátu bol zo začiatku považovaný za jeden z najväčších benefitov streamovacích služieb.

O podobnej funkcii uvažuje aj Netflix

Netflix
Zdroj: Unsplash / Thibault Penin

Zaujímavé je, že v podobnom duchu uvažovala v roku 2022 aj spoločnosť Netflix. Služba údajne plánovala stratégiu, ktorá zahŕňala umiestnenie ďalších streamovacích kanálov v rámci svojej aplikácie, podobne ako Prime Video Channels spoločnosti Amazon.

Hoci Netflix s týmto plánom nijako nepokročil, zatiaľ nie je úplne vylúčený. To znamená, že v budúcnosti môže prísť s takýmto vylepšením tiež. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Disney+ sa inšpiruje Netflixom. Už čoskoro zavedie lacnejšie predplatné s reklamami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.